НОВИНИ

Луценко не приїхав на Глобальний форум із повернення активів у США

Україну на вступній сесії форуму замість Луценка офіційно представляє посол України в США Валерій Чалий.

Генпрокурор України Юрій Луценко не приїхав на Глобальний форум із повернення активів у США. Про це 5 грудня пише Радіо Свобода.

За інформацією, Україну на вступній сесії форуму замість Луценка офіційно представляє посол України в США Валерій Чалий. Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник та керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький також присутні, але поза сценою.

Згідно з повідомленням, у вівторок 5 грудня на форум має приїхати заступник генпрокурора Євген Єнін.

«Через те, що нібито йому не відкрили вчасно візу, замість нього на відкриття вперед відправили іншого заступника генпрокурора, Дмитра Сторожука. За моєю інформацією, він навіть вилетів з Києва до Вашингтона ще в суботу, але... не долетів. Просто не сів на літак на стиковці в Стамбулі», – йдеться в повідомленні.

Водночас, Луценко на зауваження щодо своєї неучасті у форумі відповів: «Там (у Вашингтоні – Ред.) гідно доповість Ситник про 26 тисяч повернутих гривень. А мій заступник уже скромно доповість про 1,6 мільярда доларів».

Зазначається, що три держави: Нігерія, Шрі-Ланка й Туніс – повернення активів до яких розглядатиметься на форумі, представлені на найвищому рівні. Делегації очолюють генеральні прокурори та міністри юстиції, які беруть участь у головній панелі на відкритті заходу.

Головує на офіційному відкритті міністр юстиції США Джефф Сешнс. 

Як повідомлялося, дипломатичний представник США в Україні Марі Йованович виступила на підтримку працівників НАБУ та САП, також вона повідомила, що високо оцінила їх роботу. Крім того, у Державному департаменті США висловили занепокоєння через зрив правоохоронцями спецоперації НАБУ та заявили, що такі дії "підривають незалежність антикорупційних інституцій".

Нагадаємо, 29 листопада СБУ затримала агента Національного антикорупційного бюро Юрія Боярського при спробі передачі хабара першій заступниці голови державної Міграційної служби Діні Пімаховій.

Згодом у Національному антикорупційному бюро України звинуватили Генпрокуратуру та Службу безпеки в незаконному втручанні в спецоперацію, яка була спрямована на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі.

Тим часом прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що працівники Генпрокуратури під час обшуків за місцем проживання агента НАБУ Катерини Сікорської вилучили документи із грифом "обмеження доступу", зошити про прослуховування об’єктів зацікавленості НАБУ.

Водночас, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що апарат агентів НАБУ наразі перебуває поза законом. За його словами, закон вимагає, щоб під час відбору кандидати проходили відкритий конкурс, але "десятки агентів були обрані на "закритих процедурах". Крім того, він додав, що агенти не були допущенні до держтаємниці  та використовували незареєстровану в Україні техніку для прослуховування, яку завезено контрабандним шляхом. У НАБУ повідомили, що заяви генпрокурора не відповідають дійсності.

4 грудня ГПУ викликала на допит агентів НАБУ Катерину Сікорську та Сергія Тітенкова.