НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Справи Майдану. Захист Януковича вимагатиме його участі в суді в режимі відеоконференції

За словами адвоката, він клопотатиме про це, щоб Янукович "зміг надати суспільству відповіді на питання і спростувати постійні обвинувачення".

У четвер, 5 жовтня, адвокат екс-президента Віктора Януковича, підозрюваного в злочинах проти Майдану, Віталій Сердюк заявив, що захист вимагатиме участі підсудного в розгляді справи в суді. Про це повідомив кореспондент Тижня.

Відеодопит Януковича у Святошинському суді в листопаді 2016 року. Фото Reuters

Так, ГПУ та суд отримають вимоги щодо забезпечення участі Януковича у тому порядку, який вже був застосований у відповідній справі раніше у Святошинському суді, а саме шляхом відеоконференції, що, за словами адвоката, відповідає вимогам Європейської конвенції про взаємну правову допомогу.

"Будемо вимагати, щоб зв'язок був забезпечений для того, щоб особисто Віктор Янукович саме по цьому провадженню зміг надати суспільству відповіді на питання і спростувати постійні обвинувачення, що постійно лунають із вуст його політичних опонентів", - зауважив Сердюк.

Як повідомлялось, прокуратура подала клопотання в Печерський районний суд Києва про надання дозволу на спеціальне досудове розслідування щодо екс-президента Віктора Януковича, який підозрюється в злочинах проти Євромайдану.

Нагадаємо, Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури 27 червня повідомив про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру екс-президенту Віктору Януковичу та колишнім високопосадовцям у злочинах проти Майдану. Йдеться про колишніх Міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка, заступника міністра внутрішніх справ України Віктора Ратушняка, голову Служби безпеки України Олександра Якименка, першого заступника голови СБУ Володимира Тоцького, заступника начальника - начальника міліції громадської безпеки ГУ МВС України в місті Києві Петра Федчука.

Їм інкримінується вчинення тяжких та особливо-тяжких злочинів, скоєних у період з 18 лютого 2014 року по 20 лютого 2014 року у центральній частині міста Києва відносно мітингувальників, у складі організованої злочинної групи, а саме: незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, організація перевищення працівниками правоохоронних органів влади та своїх службових повноважень, умисне вбивство двох і більше осіб, закінчений замах на умисне вбивство двох і більше осіб, спричинення умисного тяжкого тілесного ушкодження, а також організація терористичного акту.

Крім того, в Оболонському райсуді Києва розглядається по суті обвинувачення проти екс-президента Віктора Януковича у державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.