НОВИНИ

У Брюсселі відкрили другий етап штрафного процесу проти Польщі

Єврокомісія перейшла до наступного етапу штрафного процесу щодо польської судової реформи.

Європейська комісія почала другий етап штрафної процедури проти польської влади. Про це 12 вересня повідомило європейське відомство, передає Deutsche Welle.

У Брюсселі незадоволені судовою реформою Польщі, яка надає міністру юстиції право знімати голів судів і замінювати іншими кандидатами. ЄК вимагає від польського уряду скасувати реформу або привести її в відповідність до стандартів Європейського союзу.

У Варшави є один місяць на виконання вимог брюсельського відомства. У іншому випадку ЄК направить позов до Європейського суду.

Зазначено, що штрафна процедура проти Польщі розпочалася в кінці липня. У Варшави був місяць, щоб надати офіційну відповідь Брюсселю. Оскільки польській уряд ніякої відповіді не надав, ЄК перейшли до наступного етапу штрафної процедури.

Як повідомлялось, Європейська комісія (ЄК) розпочала процедуру введення санкцій відносно Польщі через судову реформу, яка, на думку ЄК, підірве незалежність загальних судів країни.

Нагадаємо, що президент Польщі Анджей Дуда підписав один із трьох законів щодо реформи судової системи, який надає Мін'юсту право призначати суддів загальної юрисдикції без узгодження з судовою владою.

Комплекс з трьох законів викликав різку критику опозиції і Єврокомісії, а також масові протести в країні. На думку протестувальників, ухвалення цих законів позбавило б суди незалежності і порушили принцип поділу влади.

Незважаючи на намір президента ветувати два закони, протести в країні продовжилися - учасники акцій вимагають від Дуди застосувати право вето щодо всіх законів.