НОВИНИ

Суд переніс розгляд справи Царьова

Наступне засідання відбудеться 20 червня.

Шевченківський районний суд Києва переніс розгляд кримінального провадження за обвинуваченням колишнього народного депутата Олега Царьова на 20 червня через неявку сторін. Таке рішення оголосив головуючий суддя Павло Слободян.

На сьогоднішнє засідання не прибули ні прокурор, ні сторона захисту. За словами головуючого, прокурор повідомив завчасно суд, що не зможе взяти участі в засіданні, однак, чому не з’явилася адвокат обвинуваченого, суду не відомо.

У зв’язку з цим суд переніс розгляд справи на 20 червня.

На попередньому засіданні 16 березня суд встановив порядок дослідження доказів у справі Царьова. У першу чергу буде досліджено письмові докази сторони обвинувачення, у тому числі речові докази, матеріальні носії та відеоматеріали. Далі суд перейде до допиту свідків обвинувачення, а після цього розпочне дослідження доказів сторони захисту. Згодом - допит свідків захисту.

Крім того, якщо до суду з'явиться сам обвинувачений Царьов, йому також запропонують надати свідчення. Під час засідання прокурор Роман Гошовський попросив допитати низку свідків обвинувачення, серед них - Дмитра Яроша, Володимира Фесенка.

Олега Царьова звинувачують у тому, що у квітні-травні 2014 року, будучи народним депутатом України і кандидатом на посаду президента України, він узяв участь у зборах проросійськи налаштованих громадян, де публічно закликав їх до активних дій, спрямованих на насильницьку зміну і повалення конституційного ладу, а також до зміни меж території й державного кордону України шляхом визнання самопроголошених «Донецької народної республіки» і «Луганської народної республіки» з використанням засобів масової інформації. Екс-депутата оголошено у розшук. У березні 2016 року Генеральна прокуратура України направила до суду обвинувальний стосовно Царьова за ч. 2 ст. 110 та ч. 3 ст. 109 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, дії спрямовані на насильницьку зміну і повалення конституційного ладу).