НОВИНИ

У ГПУ пояснили, з чим пов'язані рішення Інтерполу щодо розшуку функціонерів режиму Януковича

Раніше стало відомо, що Інтерпол зняв із розшуку екс-президента Віктора Януковича, його сина, а також екс-міністра Едуарда Ставицького.

Рішення Інтерполу про зняття з міжнародного розшуку функціонерів режиму екс-президента Януковича пов'язані з недосконалістю кримінально-процесуального законодавства України в частині обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Про це заявив заступник генпрокурора України Євген Єнін.

«Нещодавні рішення Інтерполу про зняття з міжнародного розшуку представників режиму Януковича пов’язані перш за все з недосконалістю кримінально-процесуального законодавства України в частині обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», - пояснив посадовець.

За його словами, ухвала судів про дозвіл на затримання з метою приводу до суду для участі у розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не вважається ухвалою про тримання підозрюваного/обвинувачуваного під вартою.

«Відповідно, згідно з правилами Інтерполу, особу щодо якої не обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не може бути оголошено в міжнародний розшук. Окремі районні суди міста Києва відмовляються виносити ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без участі підозрюваного», - розповів Єнін.

Він також наголосив, що зазначені рішення Інтерполу не мають жодного значення для початку судового процесу з обвинуваченням Віктора Януковича у державній зраді, що розпочнеться у четвер, 4 травня.

Нагадаємо, 3 травня стало відомо, що Інтерпол зняв із розшуку екс-президента Віктора Януковича, його сина Олександра, а також екс-міністра Едуарда Ставицького. Крім того, в Національній поліції повідомили, що Інтерпол відмовився оголошувати в розшук депутата-втікача Олександра Онищенка, якого в Україні підозрюють в організації схеми з розкрадання коштів.