НОВИНИ

Євросоюз звинуватив Росію у нарощуванні впливу в Сербії

Представник Європарламенту вважає, що на Балканах можуть поновитися конфлікти.

Росія нарощує свій вплив у Сербії, яка є країною-кандидатом на вступ до Євросоюзу, заявив голова комітету Європарламенту із зовнішньої політики Девід Макаллістер у понеділок, 20 березня. 

"Росія свідомо проводить в Сербії стратегію дестабілізації. Це привід для серйозного занепокоєння", - сказав Макаллістер.

За його словами, РФ намагається вплинути на ЗМІ, деяких політиків і громадянське суспільство в Сербії.

Як підкреслив євродепутат, незважаючи на те, що ЄС є найбільшим інвестором в Сербії, який планує вкласти в цю країну близько 1,5 млрд євро фінансової допомоги на період до 2020 року на розвиток реформ та економіки, Росія сприймається сербським суспільством як головний союзник.

"Балкани - це регіон підвищеної вибухонебезпеки, де внаслідок безвідповідальних дій в найкоротші терміни можуть знову пожвавитися конфлікти, які давно вважаються подоланими", - сказав Макаллістер.

Він вважає, що ЄС потрібно за допомогою сербських політиків і громадянського суспільства зробити свою корисну діяльність ще більш наочною.

Нагадаємо, 17 березня Міністерство закордонних справ України засудило поїздку групи сербських депутатів до тимчасово окупованого Росією Криму і викликало посла Сербії в Україні для надання пояснень.