НОВИНИ

Канцлер Австрії запропонував переглянути санкції проти Росії

На думку Керна, за їх допомогою так і не вдалося домогтися достатнього прогресу.

Канцлер Австрії Крістіан Керн закликав переглянути санкції, введені проти Росії, заявивши, що за їх допомогою так і не вдалося домогтися достатнього прогресу, пише Bloomberg.

Керн вважає, що ЄС, можливо, буде потрібно розглянути нові важелі впливу  президента РФ Владіміра Путіна, які матимуть більше успіху і будуть менш економічно руйнівними для Європи.

"Концепція, що ми запровадимо санкції і прийдемо до гарних результатів з Росією не спрацювала. Я думаю нам потрібна інша концепція", - сказав він.

Він зазначив, що економічні наслідки санкцій вдарили по австрійській економіки в період зростання безробіття. "Санкції дійсно згубні для нашої економіки - втрати в Австрії близько 0,3 відсотка ВВП", - сказав він.

У той же час, за його словами, важливо, що Європа залишається єдиною в своїй позиції. На запитання, чи згодний він на часткове скасування санкцій в обмін на прогрес у Мінському мирному процесі, Керн сказав: "абсолютно".

"Але ми повинні визнати, що зняття санкцій повинно йти паралельно з впровадженням Мінських угод. Поки немає ніякого прогресу, то я знаю, що буде важко скасувати санкції", - додав Керн.

Нагадаємо, 15 січня, ще обраний президент США Дональд Трамп в інтерв'ю британській The Times заявив, що погодиться на скасування деяких санкцій, введених США проти Росії, якщо йому вдасться домовитися з Москвою про значне скорочення ядерних озброєнь.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що європейські санкцій щодо Росії будуть скасовані лише після повного виконання мінськх угод.

Прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков заявив, що російське керівництво вважає неможливим пов'язувати питання скорочення ядерного потенціалу і скасування санкцій.