НОВИНИ

У МЗС сподіваються розблокувати угоду з ЄС про відкрите небо

Заступниця очільника відомства стверджує, що у Києва "є підстави для оптимізму".

Уряд має великі сподівання на розблокування підписання договору про спільний авіаційний простір з Європою і заявляють про попередні домовленості щодо цього. Про це заявила заступниця міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

"Сподіваюся, ми нарешті завершимо так звану угоду про "відкрите небо", - заявила вона, перераховуючи плани на 2017 рік.

"Зараз Маріано Рахой (прем'єр Іспанії) обіцяв, що вони дотримуватимуться позиції про виключення малих аеропортів з угоди, а це зніме проблему Гібралтару і відкриє нам подальший рух до відкритого неба", - пояснила вона.

Зеркаль стверджує, що у Києва "є підстави для оптимізму". Британія попередньо погодилася на таку схему.

Нагадаємо, що підписання Угоди про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС було відкладене європейською стороною. На сьогодні залишаються неузгодженими позиції Іспанії і Великої Британії про територіальну приналежність Гібралтару. Підготовка до підписання Угоди САП ведеться з листопада 2013 року.

Текст був узгоджений обома сторонами 21-22 жовтня 2013 року, парафували документ на саміті у Вільнюсі 29 листопада 2013 року.

У квітні 2015 року уряд України в якості експерименту в односторонньому порядку запровадив в аеропортах Львова та Одеси режим єдиного авіаційного простору для всіх авіаперевізників ЄС. Мета - створення умов для зростання пасажиропотоку (в т.ч., в транзитному сполученні), а також для розвитку туристичного та інвестиційного потенціалу регіонів.