НОВИНИ

Піхотинці США проводять в Норвегії маневри для приборкання російської агресії - CNN

За ними ведуть пильне спостереження безпілотники. Яка причина всієї цієї активності? Її можна назвати одним словом: Україна, йдеться у сюжеті.

Близько 300 американських морських піхотинців будуть постійно базуватися в Норвегії з січня наступного року щоб, заспокоїти одного з найбільш східних членів НАТО.

Вони будуть розміщенні приблизно в 1,000 кілометрів від кордону, йдеться у сюжеті CNN.

 

Але перед тим як розмістити війська, США і НАТО проводять в Заполяр'ї маневри. Танки Abrams під час цих навчань були перекинуті далеко на північ, де вони раніше ніколи не бували.

За ними ведеться пильне спостереження. Норвезька поліція розслідує понад 10 випадків, коли були помічені непізнані безпілотні літальні апарати, які спостерігали за американсько-норвезькими маневрами.

Офіційний представник норвезької армії Оле Йохан Скогмо сказав, що вони намагаються з'ясувати, кому належать ці безпілотники - «зацікавленим місцевим жителям або іншим країнам».

Яка причина всієї цієї активності? Її можна назвати одним словом: Україна, йдеться у матеріалі.

«Мова йде про гібридну війну, яка є початком справжньої війни, де ви кидаєте виклик демократії, де ви має вільний доступ до соціальних мереж», - сказав анонімно високопоставлений представник норвезьких спецслужб.

Є дві стратегії для попередження кримського сценарію в Норвегії:

По-перше, присутність бронемашин, які дозволять ефективно протистояти зеленим чоловічкам і змусять їх покровителів, Росію, зрозуміти, що будь-які атакуючі сили мають державну підтримку.

По-друге, присутність американських морських піхотинців, що гарантує, що будь-яке вторгнення на норвезьку територію автоматично включає США в конфлікт.

Нагадаємо, Норвегія та Фінляндія відновили торгово-економічні контакти з РФ вперше з моменту анексії Криму.