Нещодавно фахівці з лексикографії зі словника Collins визнали слово «brat» — словом року. Вони визначають насамперед нове значення, яке у нього з’явилося, адже крім «пустотливої і розбещеної дитини», нині це й те, «що характеризується впевненим, незалежним і гедоністичним ставленням». Натхненне однойменним альбомом англійської співачки Charli XCX, слово «brat» стало одним з найбільш обговорюваних слів 2024 року. Це не просто надзвичайно успішний альбом, а культурний феномен, який знайшов відгук у людей по всьому світу, а вислів «шибеницьке літо» (brat summer) зарекомендував себе як естетика і спосіб життя.
До десятки найпоширеніших слів 2024-го, за версією Collins, також увійшли: era («ера», популяризоване туром Тейлор Свіфт), supermajority («супербільшість»), yapping («забагато говорити»), looksmaxxing («намагання максимально збільшити привабливість своєї зовнішності»), delulu («одурений»), rawdogging («невеселе виконання чогось – найчастіше перельоту або подорожі поїздом»), brainrot («нездатність ясно мислити, спричинена надмірним споживанням низькоякісного онлайн-контенту»), anti-tourism («антитуризм»), romantasy («піджанр фентезі»).
Кембриджський словник теж вибрав слово 2024 року — manifest («маніфестувати»). За рік його дивилися в словник майже 130 тис. раз. Іншими поширеними словами Кембридж називає brat, ecotarian («екотаріанець» — відображає збільшення уваги до екологічно свідомого способу життя), resilience («витривалість»).
Видавництво Оксфордського університету поки що сформувало короткий список з найпопулярніших слів року, в який потрапили і декілька із вище зазначених. Їхній шортліст має такий вигляд:
- brain rot;
- demure («скромний»);
- dynamic pricing («динамічне ціноутворення»);
- lore («сукупність основної інформації про світ того чи того художнього твору»);
- romantasy;
- slop («помиї»).
Головні слова 2024-го — це важливий показник того, чим цікавилося людство цього року, що найчастіше шукало в інтернеті й про що думало. Звісно, наведена вибірка стосується тільки англомовного світу, утім, у деяких країнах є традиція обирати власне національне слово року. Зокрема, у Німеччині вона існує від 1972-го й має назву Wort des Jahres.