НОВИНИ

Фактичний контроль над окупованим Донбасом здійснюють п’ять російських міністерств – Bild

За даними видання, вибори у «ДНР-ЛНР» не мають сенсу, оскільки повне управління територіями належить Кремлю.

Росія здійснює повний контроль над окупованими районами Донбасу. Про це пише німецька газета Bild із посиланням на протокол засідання Міжвідомчої комісії з надання гуманітарної підтримки постраждалим територіям південно-східних районів Донецької та Луганської областей України в Держдумі РФ від 23 жовтня 2015 року.

Так, згідно із записами засідання, уряд Росії взяв під своє управління всю діяльність окупованих регіонів.

Комісія була створена в грудні 2014 року. Вона фактично виконує роль тіньового уряду Донбасу.

Контролюють сепаратистські регіони шість робочих груп п'яти російських міністерств.

Тіньовий уряд Донбасу контролює фінанси, податки, відновлення інфраструктури та промисловості, транспортну інфраструктуру, створення ринку електроенергії, торгівлю енергоресурсами та інше. Отже, окуповані області розглядаються як суверенна територія Росії.

Так, серед тих, хто керує Донбасом, вказані віце-прем'єр уряду РФ Дмитро Козак, який також є близьким другом Путіна, заступник міністра економічного розвитку РФ Сергій Назаров, заступник міністра фінансів РФ Леонід Горнін. Управляє тіньовим урядом ФСБ.

Видання пише, що на одному із засідань комісії був присутній представник компанії ДТЕК, яка належить Ринату Ахметову.

За офіційними даними, Козак і Назаров працюють разом в рамках "комісії з соціально-економічного розвитку Республіки Крим і Севастополя".

Видання зазначає, що "ДНР" і "ЛНР" є просто маріонетками Росії, які повністю контролюються Кремлем.

Також в матеріалі йдеться про те, що це підтверджує провал Мінських угод. Будь-які вибори на окупованих територіях не матимуть ніякого сенсу.

Нагадаємо, у березні в ЦВК зробили заяву щодо можливості проведення виборів на окупованих територіях Донбасу. Перед тим Україна представила в Мінську концепцію закону про місцеві вибори на Донбасі.

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна готова до співпраці з тими особами, яких оберуть в разі проведення чесних виборів на нині окупованих територіях Донеччини та Луганщини.