"Укрзалізниця" впродовж кількох місяців подасть позови проти Росії, вимагаючи відшкодувати збитки, завдані внаслідок незаконної анексії Криму. Про це заявив заступник міністра інфраструктури України Володимир Омельян.

Читайте також: Порошенко наказав уточнити збитки від втраченого у Криму майна та готуватися до спорів з Росією

"Укрзалізниця" готує пропозиції щодо процедури подання позову, Мінінфраструктури затверджує, Кабмін приймає рішення про подальші кроки. Подамо позови протягом 1-2 місяців", - зазначив Омелян.

За його словами, інші підприємства Мінінфраструктури також готують подібні позови. Вони будуть стосуватися об'єктів залізниці, нерухомості, портів, доріг, кораблів, літаків, які залишилися на окупованому півострові.

Читайте також: У прокуратурі склали перелік втраченого в окупованому Криму майна України

"Інші підприємства міністерства теж готують, але це компетенція Мін'юсту. Всі цифри ми віддали туди", - пояснив чиновник.

Як відомо, анексувавши Крим у березні 2014 року, Росія підпорядкувала собі Кримської дирекції Придніпровської залізниці і перейменувала її в "Кримську залізницю". Згодом російський уряд визнав "Кримську залізницю" федеральною власністю і підпорядкував її Федеральному агентству залізничного транспорту.