Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
7 січня, 2016 10:11   ▪   Версія для друку

Богдан Яременко: Мінські домовленості однаковою мірою неможливо виконати і не виконати

Дотримання мінських домовленостей може мати незворотний негативний вплив на внутрішньополітичну ситуацію, адже ухвалення передбачених ними змін до Конституції України та окремих законів ще дужче підігріватиме високий градус суспільного напруження.

Основною дилемою української зовнішньої політики в контексті війни з Росією лишатимуться так звані мінські домовленості, адже їх однаковою мірою неможливо виконати та неможливо не виконати. Про це йдеться у колонці Богдана Яременка, дипломата й голови правління «Майдану закордонних справ» для спільного проекту «Тижня» й The Economist «Світ у 2016».

"Не виконувати так звані мінські домовленості сьогодні для України вже означатиме ставати в позу щодо цілком однозначної думки світового співтовариства. Це можна було зробити порівняно безболісно до закінчення літа цього року, коли по всій лінії фронту активно використовували заборонені згаданими домовленостями озброєння, унаслідок чого гинули цивільні люди та українські військовослужбовці", – пише український дипломат.

На думку Яременка, окрім зовнішньополітичного виміру, дотримання мінських домовленостей може мати незворотний негативний вплив на внутрішньополітичну ситуацію, адже ухвалення передбачених ними змін до Конституції України та окремих законів ще дужче підігріватиме високий градус суспільного напруження.

"Загроза тим більша, що активний спротив виконанню мінських домовленостей відбувається не лише на лінії влада – суспільство, а й усередині самої влади. Виконання мінських домовленостей перебуває поза можливостями України з огляду і на ресурсне забезпечення держави. Але головне – ці домовленості не є інструментом вирішення жодної з проблем України", – пише голова правління «Майдану закордонних справ». 

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2016»


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено