НОВИНИ

ЄСПЛ прийняв рішення у справі про демонстрацію на Болотній площі в Москві

Суд, зокрема, встановив, що російська влада порушила низку положень Європейської конвенції з прав людини.

Європейський суд з прав людини прийняв рішення проти російської влади у справі про демонстрацію на Болотній площі. Про це йдеться в повідомленні на сайті Суду.

Суд, зокрема, встановив, що російська влада порушила низку положень Європейської конвенції з прав людини.

Так, були порушені стаття 11 (свобода зібрань), стаття 5 параграф 1 (право на свободу та особисту недоторканність), стаття 6 параграфи 1 і 3 (право на справедливий судовий розгляд).

Дане рішення було прийняте у рамках справи опозиціонера Євгенія Фрумкіна.

Суд постановив, що правоохоронні органи не прийняли мінімальних заходів для підтримання мирного характеру заходу. На думку суду, затримання Фрумкіна, утримання його під вартою і подальший адміністративний арешт були неспівмірні цілям правоохоронних органів.

"Застосування подібних заходів може розглядатися в якості стримуючого фактора, спрямованого на те, щоб і заявник, і інші особи згодом утримувалися від участі в акціях протесту і від активної підтримки опозиційної діяльності в цілому", — йдеться в повідомленні".

ЄСПЛ присудив виплатити йому компенсацію в розмірі 25 тисяч євро моральної шкоди, а також компенсувати йому 7 тисяч євро судових витрат.

Фрумкін звернувся до ЄСПЛ в кінці 2012 року після того, як був затриманий під час демонстрацій на Болотній площі 6 травня на знак протестів проти фальсифікацій під час виборів до Держдуми.

Нагадаємо, навесні 2012 року попередньо узгоджена з владою опозиційна хода у Москві завершилася сутичками демонстрантів із поліцією. Влада Росії вважає ці події «масовими заворушеннями». Правозахисники називають справуполітично мотивованою.