НОВИНИ

Едвард Лукас: Заради перемоги Європа має усвідомити, що відтепер життя стане менш комфортним

ЄС слід почати поводитися так, як належить серйозній потузі, котрою він є.

Якщо Європейський союз хоче перемогти в ситуації, що склалася, то має сприйняти той факт, що відтепер життя у нім буде не таким комфортним. Про це в черговому номері «Тижня» пише британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.

«Якщо ми хочемо перемогти, то маємо сприйняти той факт, що відтепер наше життя буде не таким комфортним. У нас може бути менше грошей. Ми не зможемо робити все, що хочеться. Але так само, як під час холодної війни, ці обмеження і жертви — ціна за виживання нашої цивілізації», — пише він.

За словами Лукаса, для початку треба усвідомити, що бізнес і фінанси — слуги, а не господарі західної цивілізації.

«Наша бізнес-модель побудована на концепції «гроші не пахнуть». Тож наші банкіри, юристи, бухгалтери й агенти з продажу нерухомості переробляють нафтодолари Саудівської Аравії та інших країн, які пропагують найгірші вияви ісламу. Багатствами, вкраденими путінськими приспішниками в росіян, робиться те саме. Якщо ми розірвемо зв’язки з цими режимами, постраждають наші кишені, але ми більше не матимемо ніяких справ із людьми, які хочуть нас знищити», — пояснює він.

Публіцист зазначає, що ЄС слід почати поводитися так, як належить серйозній потузі, котрою він є.

«У результаті буде більше обмежень національного суверенітету країн-членів. Ми прийняли такі обмеження за американського лідерства під час холодної війни. Маємо прийняти їх знову сьогодні. Жодна країна не може перемогти поодинці, але разом шанс у нас є», — наголошує Лукас.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».