НОВИНИ

Депутати дозволили арештувати трьох суддів Печерського суду

Йдеться про Віктора Кицюка, Оксану Царевич та Сергія Вовка.

Депутати дали згоду на притягнення до відповідальності суддів Печерського райсуду Віктора Кицюка, Оксану Царевич та Сергія Вовка. Відповідні рішення ухвалено під час засідання парламенту.

За притягнення до відповідальності Кицюка проголосували 289 нардепів, за притягнення Царевич – 286, за притягення Вовка – 296 депутатів.

Про обставини подання прокуратури і кримінальних справ щодо суддів депутатам розповів голова Верховного суду Ярослав Романюк. Усіх трьох обвинувачують в ухваленні заздалегідь неправосудних рішень. Верховний суд не мав заперечень проти можливості притягати суддів до відповідальності.

Кицюка та Царевич підозрюють в ухваленні неправосудних рішень проти учасників Автомайдану у 2014 році, а Вовка в порушеннях під час ухвалення рішення щодо майнової суперечки.

За словами Романюка, особиста зацікавленість суддів полягала "у забезпеченні лояльності тодішньої влади для кар'єрного зростання".

Нагадаємо, Царевич стала відомою у 2013 році як суддя у справі про вбивство Євгена Щербаня, у якій проходила Юлія Тимошенко, але її звинувачують у неправосудних рішеннях, ухвалених у січні 2014 року про адміністративну відповідальність.

Як повідомлялося, в січні 2014 року Кицюк позбавив активіста Автомайдану Сергія Пояркова права керувати автомобілем строком на шість місяців. Поярков був визнаний винним у тому, що проігнорував вимоги співробітника ДАІ під час поїздки Автомайдану 29 грудня 2013 року до Межигір’я.

Крім того, Кицюк виступав слідчим суддею на процесі за обвинуваченням екс-прем'єр -міністра Юлії Тимошенко в причетності до вбивства в 1996 році депутата парламенту другого скликання Євгена Щербаня. Раніше Кицюк виносив рішення у справі київської вчительки Ніни Москаленко, яку вона програла, в апеляційному суді 13 лютого, пов’язаний з рейдерським захопленням її землі та житла.

Водночас у лютому 2014 року ВККСУ рекомендувала призначити Кицюка суддею безстроково.

Його також звинувачують у винесенні заздалегідь неправосудного рішення.

Суддя Вовк свого часу виніс вирок про засудження Юрія Луценка.