За його словами, через маленьку заробітну плату кваліфіковані фахівці не йдуть працювати до органів державної влади на місцях.
«Чиновники на місцях є причиною зволікання, але звинувачувати їх у цьому не можу. Адже набрати кваліфікованих чиновників на такі зарплати дуже важко … Багато людей пішли в приватний бізнес, тому, зрозуміло, що кваліфікованих людей небагато. Але потрібно працювати, втілювати в життя, мобілізуватися», – сказав він.
За словами парламентарія, зараз зарплата більшості чиновників у місцевих органах влади низька. «Середня заробітна плата по обласній адміністрації – 1400 грн, не враховуючи зарплату губернатора. Хто з висококваліфікованих фахівців прийде на цю зарплату? Зрозуміло, що є величезні кадрові проблеми. А ініціативи втілюють в життя конкретні люди. Кадрова проблема у нас дуже болюча», – зазначив Зубанов.
При цьому він підкреслив, що реалізація соціальних ініціатив потребує неабияких зусиль і часу. Як приклад він навів виплати компенсацій вкладникам Ощадбанку СРСР. «Для того, щоб компенсувати втрачені вклади Ощадбанку СРСР, необхідно провести реєстрацію, адже ті списки, які складалися раніше, могли змінитися. А це 8 мільйонів чоловік, 8 млн карток … Обсяг робіт дуже великий», – констатував депутат.
Нагадаємо, 7 березня Янукович доручив уряду з 1 травня підвищити пенсії мінімум на 100 грн.
Крім того, президент доручив уряду забезпечити виплату в червні-грудні 2012 року компенсації за знеціненими вкладами Ощадбанку колишнього СРСР у розмірі до 1 тис. грн.
Янукович також заявив, що з травня поточного року населення зможе взяти кредити за держпрограмою на покупку житла під 2-3% річних у гривні терміном на 10-15 років.
Під ці обіцянки Януковича парламентська більшість у Верховній Раді 12 квітня ухвалила зміни до держбюджету, виділивши на них 18,2 млрд грн державних коштів, ще 6,15 млрд грн – на компенсацію громадянам вкладів в установах Ощадбанку СРСР.
19 квітня президент висловив незадоволення темпами реалізації його соцініціатів.