Зростаючий вплив Москви на Будапешт загрожує не лише Києву – МЗС

21 Квітня 2018, 14:24

Вплив Москви на Будапешт зростає, а це може стати загрозою не тільки для Києва, але і для єдності НАТО. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар.

 

"Газ, атомна електростанція, ВПК, багато інших речей, про які можна говорити. Я не хочу звинувачувати, не маючи цих… Але політично я можу допустити те, що вплив Москви на Будапешт, на жаль, зростає. І це є загрозою не тільки для Києва, але й для Європи, для єдності в НАТО і для розуміння того, як гібридно діє Росія", – наголосив Боднар.

 

За словами українського дипломата, Угорщина використовує своє членства в НАТО для тиску на Україну в інтересах "третьої сторони".

 

"На території України проживають угорці, які є складовою українського суспільства, їхня безпека мала би бути ключовим інтересом для Угорщини. Тому Україна в НАТО була би більш вигіднішою для Угорщини, ніж навпаки. Тому я підозрюю, що це не інтерес Угорщини, в даному випадку Угорщина проштовхує в НАТО, а інтерес третьої сторони", – додав Боднар,і уточнив, що під "третьою стороною" має на увазі Росію.

 

Нагадаємо19 вересня, голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав ухвалений раніше парламентом закон "Про освіту" і передав документ в Адміністрацію президента України. 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 2145-VІІІ "Про освіту".

 

Раніше міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.

 

У свою чергу, для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань Україна готова направити до Ради Європи на експертизу мовну статтю закону про освіту.

 

Як повідомлялось, Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС. Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту".

 

Раніше Парламент Угорщини одноголосно схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту, наголосивши, що він грубо порушує права угорців на Закарпатті.