НОВИНИ

Освітня реформа. Гриневич заявила про готовність направити мовну статтю на експертизу до Ради Європи

Міністр освіти сподівається, що президент підпише закон "Про освіту", поки буде йти експертиза.

Для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань Україна готова направити до Ради Європи на експертизу мовну статтю закону про освіту. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич після зустрічі з послами іноземних держав в Міністерстві закордонних справ України у п'ятницю, 15 вересня.

"Ми готові надати Раді Європи цю статтю закону для експертизи з приводу того, що ця стаття не порушує ті міжнародні зобов'язання, які взяла на себе Україна", - заявила вона.

Гриневич сподівається, що президент України Петро Порошенко підпише закон "Про освіту", поки буде йти експертиза мовної статті.

Я дуже сподіваюся, що президент підпише закон про освіту ", - додала міністр освіти.

Як повідомлялось, 5 вересня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №3491-д про освітню реформу, який, зокрема, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту.

В Угорщині та Румунії офіційно заявили, що український закон про освіту порушує права їхніх меншин. Президент Молдови Ігор Додон закликав Україну переглянути закон про освіту в частині, що стосується мов навчання представників національних меншин.

Зазначимо, що посольство США в Києві привітало Україну з ухваленням нового закону про освіту, а Польща очікує, що Україна дотримається своїх зобов'язань, які Київ дав Варшаві, щодо вивчення польською нацменшиною рідної мови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.