7 квітня сепаратисти, що захопили будівлю Донецької ОДА, оголосили створення Незалежної Донецької республіки. Таке рішення «прийняли» на позачерговій сесії самопроголошеної "народної ради" Донеччини. Відразу по цьому "народна рада" сепаратистів прийняла рішення про входження новоствореної «республіки» до складу Росії.
У той же день у самопроголошеної сепаратистами Донецької республіки з’явилася сторінка у Вікіпедії.
З того часу сепаратисти обіцяли виносити взаємини „республіки” на всенародне огоіорення. «Від імені народу Донецької народної республіки може виступати виключно Верховна рада республіки. Найбільш важливі державні питання, пов'язані з розвитком республіки, її взаєминами з іншими державами, виносяться на всенародне обговорення або референдум», – йдеться на сторінці.
Проте, як виявилось, цього сепаратисти не дотримувались.
30 квітня міністр закордонних справ "Донецької народної республіки" Катерина Губарєва і тимчасово виконуючий обов'язки невизнаної Республіки Крим Сергій Аксьонов провели зустріч щодо подальшої співпраці між своїми сторонами. Зустріч проходила в Сімферополі на запрошення керівництва Республіки Крим.
Як повідомляє сайт novorossia.su, „в ході спілкування сторони обмінялися позиціями щодо складаються ситуації на Донбасі і на Південному Сході України, засудили дії київської хунти і прийшли до розуміння про необхідність гуманітарної підтримки жителів Донбасу в умовах армійської операції української армії проти жителів Донецької народної республіки”.
14 квітня так зване МЗС ДНР надіслало заяву Державному департаментові США, міністерству Закордонних Справ Росії і Верховному представникові Євросоюзу з закордонних справ К. Ештон заяву, у якій прокоментувало своє відношення до Женевських домовленостей. Згідно з документом, „ніяке визначення шляхів «пошуку політичного рішення», до якого закликає ЄС, неможливе і марне без визнання з боку країн ЄС самого факту існування Донецької Народної Республіки, і повноправної участі її представників як законної сторони переговорів”.
„Будь-які переговори зачіпають ситуацію в регіоні Донбасу та Новоросії можливі лише за участі наших представників, і на основі визнання права народу Донбасу приймати рішення щодо своєї власної Конституції і свого політичного майбутнього. Ми знову підтверджуємо , що будь-які рішення і домовленості третіх країн щодо політичного майбутнього Донбасу досягнуті за нашою спиною, без нашої участі і за рахунок ущемлення суверенних прав Донецької Народної Республіки незначні, не мають сили, і не будуть виконуватися”, заявили сепаратисти.
7 травня „міністр закордонних справ ДНР” Катерина Губарєва з „робочим візитом” відвідала Ростов-на-Дону. Щоправда, візит більше схожий на фотосесію.
Як зазначає сайт „Русская весна”, під час візиту розглядалися питання про створення на території Ростовської області пункту розміщення надходить гуманітарної допомоги для подальшого трансферу через кордон, яку зараз регіони Росії збирають для жителів Донецької Народної Республіки .
За підсумком переговорів була досягнута домовленість про відкриття пункту розміщення на території Головного управління МНС Росії по Ростовській області.
Також у ході візиту було розглянуто питання про відкриття представництва ДНР в Ростовській області , яке здійснюватиме діяльність з питань прикордонного культурно- уманітарного співробітництва між двома братніми регіонами.
Нещодавно самопроголошена й незаконна "Донецька народна республіка" оголосила санкції на адресу США і Євросоюзу, заборонивши в'їзд на свою територію низку політиків. Таке рішення так званої "президії" ДНР підписав Денис Пушилін.
Згідно з документом, заборона на в'їзд на територію Донецької області оголошена:
– президенту США Бараку Обамі – до листопада поточного року включно;
– канцлеру Німеччини Ангелі Меркель – до вересня цього року включно;
– верховному представнику Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон – до вересня 2014 року включно.
А 12 травня донецькі сепаратисти за результатами свого "референдуму" проголосили власну незалежність і попросилися до складу Росії. "Виходячи з волевиявлення народу "Донецької народної республіки" і для відновлення історичної справедливості просимо Російську Федерацію розглянути питання про входження "Донецької народної республіки" до складу Російської Федерації", – зачитав Пушилін.
Як відомо, після появи фінансової піраміді «МММ-2011» Пушилін став активним її учасником, розпочавши кар'єру в піраміді з посади десятника. До березня 2014 року у соцмережі Вконтакте він активно просував політичну партію «Ми Маємо Мету», яка була створена на основі „МММ” і не заявляв нічого про автономію Донеччини.
У той час самопроголошена Луганська народна республіка особливо не відзначилась у міжнародній співпраці.
12 травня після псевдореферендуму самопроголошена "Луганська народна республіка" проголосила незалежність від України.
Цього ж дня Луганська народна республіка заявила, що має намір звернутися до Організації Об'єднаних Націй з проханням про міжнародне визнання. Про це зокрема повідомив прес-секретар армії Південного Сходу Василь Нікітін.
"Ми готуємо звернення до ООН і світової спільноти про визнання" , – заявив він.
14 травня самопроголошений "народний губернатор" віртуальної "Луганської народної республіки" Валерій Болотов після замаху на нього офіційно виїхав до Російської Федерації. Про це повідомив помічник голови Державної прикордонної служби Сергій Астахов.
"Він не втік, він офіційно виїхав через пункт пропуску "Должанський" як громадянин України", – прокоментував Астахов повідомлення у ЗМІ про втечу лідера луганських сепаратистів до Росії.