НОВИНИ

У російській Вікіпедії поспіхом створили сторінку «Донецької народної республіки»

У самопроголошеної сепаратистами Донецької республіки з’явилася сторінка у Вікіпедії.

На російській сторінці йдеться про те, що 7 квітня 2014 року групою осіб – прихильників федералізації,  які взяли під контроль будівлю Донецької обласної державної адміністрації, була самопроголошена Донецька народна республіка.

«Від імені народу Донецької народної республіки може виступати виключно Верховна рада республіки. Найбільш важливі державні питання, пов'язані з розвитком республіки, її взаєминами з іншими державами, виносяться на всенародне обговорення або референдум», - йдеться на сторінці.

Також наголошується, що центром управління республікою на даний момент є будівля Донецької облради, над  якою піднято російський прапор. Усередині знаходяться депутати народної ради республіки, які вже прийняли ряд рішень, одним із яких є рішення про проведення референдуму щодо входження регіону до складу Росії не пізніше 11 травня.

Як повідомлялось, сепаратисти, що захопили будівлю Донецької ОДА, оголосили створення Незалежної Донецької республіки. Таке рішення «прийняли» на позачерговій сесії самопроголошеної "народної ради" Донеччини. Згодом "народна рада" сепаратистів прийняла рішення про входження новоствореної «республіки» до складу Росії.

Нагадаємо, 6 квітня учасники сепаратистського проросійського мітингу, що відбувався в Донецьку, прорвалися до будівлі облдержадміністрації. Пізніше вони захопили ОДА, закликавши учасників мітингу "протриматися хоча б добу", щоб сформувати "народну обласну раду", яка б проголосила приєднання до РФ. Правоохоронні органи почали розслідування за фактом захоплення будівлі Донецької облдержадміністрації.

Вночі агресивно налаштовані молоді люди увірвалися в будівлю управління СБУ і не висуваючи чітких вимог зайняли приміщення. Прокуратура відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст. 294 (масові заворушення).