Основна вимога – компенсувати робітникам затримані страхові виплати.
За словами Таджібаев, з січня поточного року компанія перестала перераховувати страхові внески до соціальних фондів, стягуючи їх із працівників. В результаті зарплати працівників «Кумтора» істотно скоротилися.
Тим часом, в офіційному прес-релізі компанії повідомляється: «Оскільки не була дотримана процедура організації та проведення страйку, зазначені в Трудовому кодексі Киргизької Республіки, компанія звернулася до суду з клопотанням про визнання даної акції незаконною».
«Кумтор», на частку якого припадає приблизно 15% економіки Киргизстану, розташований неподалік від кордону з західним Китаєм, його часто згадують у контексті трудових і екологічних питань.
Нагадаємо, у грудні 2011 року в Казахстані, у місті Жанаозен, кількамісячний страйк працівників нафтових компаній, незадоволених зарплатою, переріс у масові заворушення під час яких загинуло щонайменше 10 осіб.
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв 17 грудня ввів у місті надзвичайний стан.
Суд визнав страйк незаконним, учасники страйку звільнені з роботи. Кілька днів перед обласним акіматом в Актау (адміністративний центр Мангістауської області) стояли від 100 до 400 людей, серед яких були і звільнені з компаній робітники.
Правоохоронні органи в Жанаозені затримали 19 осіб за заклики до саботажу і акцій непокори.