НОВИНИ

Назарбаєв ввів надзвичайний стан в Жанаозені

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про введення надзвичайного стану в місті Жанаозен строком на 20 днів.

Згідно з указом, в Жанаозені з сьогоднішнього дня вводиться комендантська година з 23:00 до 7:00 за місцевим часом 5 січня 2012 року.

У Жанаозені вводяться обмеження на свободу пересування, у тому числі транспортних засобів, забороняють страйки, збори, мітинги, демонстрації та будь-які масові заходи.

У місті також забороняється використання копіювально-розмножувальної техніки, радіо- і телевізійних передач, аудіо- та відеозаписуючої техніки.

Крім цього, Назарбаєв наказав посилити охорону громадського порядку, забезпечити перевірку документів, що засвідчують особу фізичних осіб,  заборонити продаж зброї, боєприпасів, вибухових речовин, етилового спирту, алкогольної продукції тощо. 

Указом обмежується в'їзд і виїзд з Жанаозену.

Нагадаємо, заворушення в Жанаозені виникли в п'ятницю, 16 грудня, між поліцією і страйкуючими нафтовиками. В результаті зіткнень загинули 11 людей, постраждали більше 80. У соціальних мережах повідомляють, що жертв набагато більше.

У місто була введена бронетехніка. Поліція застосовувала зброю і сльозоточивий газ. 70 людей затримані.

Опозиція ігромадські активісти закликали відкласти заплановані на 15 січня вибори в парламент і створити незалежну комісію для розслідування подій у Жанаозене.

У Казахстані заблоковано доступ до деяких веб-сайтів, у тому числі до twitter.

А сьогодні вранці влада Казахстану заявила, що заворушення придушено.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.