«Основні функції (Художнього фонду) – закуповувати картини у фонди музеїв для того, щоб потім розподіляти по музеях або на інші цілі», – розповів Кулиняк.
Міністр зазначив, що на ініціативу про створення такого фонду його, серед іншого, підштовхнула незрозуміла ситуація з картинами, що перебувають у державних установах.
При цьому він додав, що така ініціатива потребує відпрацювання й певних коштів, які, з його слів, можуть бути передбачені в 2013 році.
Крім того, міністр поділився своєю думкою про те, чи мають перебувати картини з музеїв у державних установах.
Він розповів, що, з одного боку, таким чином із творчістю вітчизняних художників можуть ознайомитися представники іноземних делегацій, зазначивши, що художні картини висять у багатьох країнах у кабінетах міністрів, віце-прем'єрів, прем'єрів і президентів.
З іншого боку, він вважає, що повинен діяти механізм контролю за картинами.
Міністр зазначив, що необхідно разом з експертами проаналізувати те, як контролюється схоронність картин у державних установах, і не виключив, що якщо така перевірка покаже, що десь ситуація неконтрольована, те Мінкультури, можливо, буде ініціювати повернення творів мистецтва в музеї.
Як повідомлялось, Мінкультури має намір розробити державну програму розвитку музейної справи на 2013-2018 роки.
Нагадаємо, 29 березня головний зберігач Національного художнього музею України Юлія Литвинець повідомила, що дві картини українського імпресіоніста Миколи Глущенка, що належать Національному художньому музею України, та які експонувалися в Кабміні, зникли, а замість двох інших з'явилися підробки. Згідно з нещодавно проведеної перевірки, музейники не побачили оригіналів «Дніпровських далей», страхова оцінка якої становить 560 тис. 700 грн і «Села біля річки» – 600 тис 750 грн.
У Кабмінеті Міністрів запевнили, що наразітриває перевірка автентичності цих картин, результати якої будуть оприлюднені.
Читайте також: На музейні експонати хочуть навісити цінники