Зняли розетки та унітази. У ВМС розповіли про стан повернених кораблів

20 Листопада 2019, 14:02

Українські кораблі, які раніше були захоплені Росією, підходять до українських територіальних вод на буксирі, оскільки їх "угробили росіяни". Про це сказав командувач Військово-морських сил ЗСУ Ігор Воронченко у коментарі "4 каналу". 

 

 

"Швидкість дуже маленька. Вони своїм ходом не йдуть. Росіяни їх угробили", – заявив він. 

 

Командувач додав, що на кораблях "познімали навіть плафони, розетки та унітази".

 

"Так що ми зараз покажемо всьому світу варварське відношення росіян до цього", – зазначив він. 

 

 

Нагадаємо, 18 листопада Росія передала Україні катери "Нікополь" і "Бердянськ" та буксир "Яни Капу", захоплені нею в листопаді 2018 року. Українські кораблі прямували з Одеси до Маріуполя. Російський корабель "Дон" протаранив буксир, а згодом кораблі РФ відкрили вогонь по українських кораблях під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого один український моряк був поранений.

 

Також Росією був захоплений екіпаж – 24 українські моряки.

 

1 квітня МЗС України, згідно з Конвенцією ООН з морського права, повідомило РФ про спір щодо порушення нею імунітетів трьох військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів. Спір досі триває. 21 листопада Арбітражний трибунал ООН у Гаазі проведе перші слухання у цій справі. 

 

7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами, відтак 24 моряки повернулися до України.

  

Генсек Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг вважає, що повернення кораблів може допомогти виконанню Мінських угод. У МЗС України кажуть, що на більш пізньому етапі Міжнародного трибуналу з морського права Україна зможе порушити питання компенсації з боку Росії. Однак, цьому передує експертиза суден.

 

Орієнтовно "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу" зайдуть до українських портів 20-21 листопада.