НОВИНИ

ВМС озвучили терміни прибуття українських кораблів

Орієнтовно «Нікополь», «Бердянськ» та «Яни Капу» зайдуть до портів 20-21 листопада.

Повернені Росією кораблі «Нікополь», «Бердянськ» та «Яни Капу» прибудуть до українських портів орієнтовно 20-21 листопада. Про це у вівторок, 19 листопада, повідомив командувач Військово-морських сил Ігор Воронченко в РБК-Україна.

 

«Орієнтовно 20-21 листопада», - сказав Воронченко.

 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель «Дон» протаранив український рейдовий буксир, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі ВМС ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого був поранений.

 

У ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ», «Нікополь» вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир «Яни Капу» також був примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.

 

1 квітня Міністерство закордонних справ України, згідно з Конвенцією ООН з морського права, повідомило РФ про спір щодо порушення нею імунітетів трьох військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів. Спір досі триває. 21 листопада Арбітражний трибунал ООН у Гаазі проведе перші слухання у справі щодо порушення імунітету кораблів та екіпажу.

 

5 травня у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити українські військові кораблі та повернути їх під контроль України та звільнити моряків.

 

7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць.  Так, до України повернулися 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян, а також 24 моряки.

  

18 листопада Росія передала Україні захоплені кораблі.

 

У МЗС кажуть, що на більш пізньому етапі Міжнародного трибуналу з морського права Україна зможе порушити питання компенсації з боку Росії. Однак, цьому передує експертиза суден.

 

Генсек Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг вважає, що повернення кораблів може допомогти виконанню Мінських угод. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.