Зміни до Конституції щодо статусу Криму будуть готові у вересні – Чубаров

21 Липня 2017, 08:58

Зміни до Конституції щодо статусу Автономної Республіки Крим будуть готові у вересні 2017 року. Про це в ефірі "5 каналу" заявив нардеп від "Блоку Петра Порошенка", голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

"Ми переформатуємо статус Криму. Це конституційний процес. І зараз, коли деякі члени робочої групи виїхали у відпустку, ми у віртуальному форматі продовжуємо працювати, щоб встигнути на вересень подати президенту текст основного розділу, який для нас, кримських татар, є основним. Це 10 розділ Конституції України, який називається "Автономна Республіка Крим", – зазначив Чубаров.

На його думку, провал подальшого процесу по статусу Криму буде означати, що Україна продовжить втрачати Крим, а внесення змін до Конституції можуть стати кроком для повернення Криму під український суверенітет.

Нагадаємо, в травні Конституційна комісія прийняла рішення про створення робочої групи з напрацювання пропозицій змін та доповнень до Конституції України стосовно Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Також повідомлялося, що Україна ініціює питання щодо деокупації Криму на наступній сесії Генасамблеї ООН, яка відкриється 12 вересня.