ЗМІ повідомляють про нові докази проти Росії у справі про катастрофу MH17

6 Червня 2019, 13:58

Опубліковано документи, які є додатковим доказом того, що ракетний комплекс "Бук", який збив малайзійський "Боїнг", доставили з Росії. Про це у середу, 5 червня, повідомила російська "Новая газета" з посиланням на документи, які опинилися в її розпорядженні.

 

Уточнюється, що папери не мають грифу "секретно" – це документи про забезпечення безпеки на дорогах загального користування під час пересування російських військ у червні 2014 року. А також виписки з наказів про взяття військовослужбовців ППО на забезпечення і виділення їм сухих пайків.

 

Зокрема, це — телефонограма від 22 червня 2014 року, в якій йдеться про наказ начальникам Курської і Воронезької військових автомобільних інспекцій організувати 23 червня супровід військової техніки дорогами загального користування.

 

"Наказ направляється, зокрема, керівництву 56-ї курської і 47-й воронезької військової автомобільної інспекції (ВАІ), що знову підтверджує встановлений маршрут руху (з Курська на Донбас – ред.)", – пише газета.

 

Зазначається, що телефонограма підтверджує версію авторів порталу Bellingcat про участь особового складу і вантажівок 69-ї бригади в переміщенні техніки з Курська, висловлену ними ще в 2017 році.

 

В іншому документі, за даними видання, підписаному підполковником з 69-ї бригади Аладьїним, наводиться список кількох вантажівок з водіями, які прибудуть до Курська з Бєлгорода, щоб їхати далі. Зокрема, там фігурує КамАЗ з "чорним" держномером 4267 АН і його водій — рядовий Бутиков А.Н. "Пізніше саме цей КамАЗ потрапить в об'єктиви аматорської зйомки при перевезенні "Бука 332" в Міллерово", – пояснює розслідувач, відомий в Україні журналіст Павло Канигін.

 

Крім того, у редакції є наказ за підписом т.в.о. командира частини №32406 підполковника Демидова і т.в.о. начальника штабу майора Горбатих. З нього випливає, що понад 170 курських військових 15 липня 2014 року прибули до Міллерово, що на кордоні з Україною. Як підстава наводиться телеграма начальника військ ППО РФ від 13.07.2014.

 

 

За словами автора, з отриманих документів випливає, що протиракетники прибули до Міллерово майже на три тижні пізніше, ніж їх техніка; вони були поставлені на забезпечення, тут же з нього зняті, але при цьому отримали сухпайки на 5 діб.

 

"Судячи з цих деталей, протиракетники явно не збиралися довго затримуватися з" бойовим чергуванням "за 30 км від кордону і разом з сухпайками нібито вирушили з Міллерово в інше місце. Чи так це? І як пояснити, що незабаром одну з машин курської бригади ППО помітили по інший бік кордону?" – йдеться в статті.

 

Зазначається, що факт прибуття військовослужбовців з курської частини в прикордонне Міллерово з датою 15 липня посилює підозри і обґрунтовує питання, висловлені слідчими JIT в 2018 році – наприклад, хто здійснював перекидання бойової машини туди і назад і хто був в екіпажі; чи є їхні імена в списку 170 військових з 53-ї бригади, які прибули на "бойове чергування" до кордону; хто віддавав їм накази.

 

Водночас, на уточнювальне запитання ведучої про те, що тепер загальна сума виплат за позовом до Росії може сягнути близько $3 млрд, адвокат відповів: "Так".

 

Як повідомляли, Нідерланди готові надати безкоштовну юридичну допомогу родичам загиблих під час катастрофи малайзійського «Боїнга» на Донбасі у 2014 році. 

 

Раніше український уряд підтримав міжурядовий меморандум щодо фінансування судового переслідування винних у катастрофі рейсу MH17 на Донбасі.

 

Нагадаємо, 17 вересня начальник Головного ракетно-артилерійського управління Міноборони РФ Нікалай Паршін заявив, що ракета зенітно-ракетного комплексу "Бук", яка збила у 2014 році малайзійський "Боїнг" рейсу MH17, була виготовлена у місті Далгапрудній, що у Московській області, у 1986 році  і відправлена в Україну, звідки більше не поверталася до РФ. У свою чергу, секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов  заявив про неправдивість заяви Міністерства оборони Росії про те, що ракета, з якої у 2014 році над Донбасом був збитий малайзійський  "Боїнг" рейсу MH17, нібито має українське походження. 

 

7 липня Україна і Нідерланди підписали двосторонню угоду про міжнародне правове співробітництво стосовно злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17. Метою угоди є врегулювання питань, що стосуються або виникають у зв’язку з переслідуванням і засудженням у Нідерландах осіб за злочини, пов’язані зі збиттям літака рейсу МН17. 12 липня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект №0194, який ратифікує угоду між Україною та Нідерландами про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу MH17 Малазійських авіаліній 17 липня 2014 року. 

 

Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію відповідальність за збиття малайзійського «Боїнга» на сході України у 2014 році.

 

Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.