НОВИНИ

Катастрофа MH17. Рада ратифікувала угоду з Нідерландами про співробітництво

Зокрема, документ врегульовує питання застосування мов і покриття витрат.

Верховна Рада України в четвер, 12 липня, прийняла за основу і в цілому законопроект №0194, який ратифікує угоду між Україною та Нідерландами про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу MH17 Малазійських авіаліній 17 липня 2014 року. За документ проголосував 241 народний депутат.

 

"Законопроекти 0194 та 8542 прийнято за основу і в цілому! Угоду між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу MH17 Малазійських авіаліній 17 липня 2014 року ратифіковано! Винних в цьому жахливому злочині буде засуджено та покарано", – написав заступник міністра юстиції України Іван Ліщина.

 

Як зазначається в пояснювальній записці, метою угоди є врегулювання питань, що виникають у зв’язку з переслідуванням та засудженням у Королівстві Нідерландів  осіб за злочини, пов’язані зі збиттям літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року в Україні, у тому числі співробітництва компетентних органів України та Нідерландів.

 

Встановлюється, що Нідерланди мають компетенцію переслідувати осіб за злочини, пов’язані зі збиттям літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року, і з цією метою Україна може передати кримінальне провадження на підставі Європейської конвенції про передачу провадження у кримінальних справах 1972 року, у тому числі, на прохання нідерландської сторони.

 

Визначається, що коли обвинувачуваний не може бути виданий з України до Нідерландів, він може взяти участь у судовому розгляді справи у Королівстві Нідерландів у режимі відеоконференції.

 

Крім того, угодою врегульовано питання застосування мов та покриття витрат. Так, запити і відповіді, а також підтвердні документи, що передаються згідно з цією угодою, складаються або перекладаються українською мовою, якщо інше не погоджено сторонами або передбачено цією угодою.

 

"Україна покриває витрати, що виникають із застосування цієї угоди на її території. Однак витрати, зумовлені присутністю експертів на території України, витрати щодо встановлення та обслуговування відеозв’язку в Україні, витрати на послуги перекладачів в Україні, компенсації свідкам та їхні витрати на проїзд в Україні, покриваються або відшкодовуються Королівством Нідерландів", – йдеться в записці.

 

Реалізація положень угоди забезпечуватиметься у межах коштів, призначених у державному бюджеті України на утримання держорганів, які безпосередньо братимуть участь у його виконанні, та не потребуватиме додаткових витрат з держбюджету.

 

Нагадаємо, 12 червня парламент Нідерландів схвалив угоду, підписану між Амстердамом та Києвом щодо полегшення переслідування осіб, відповідальних за знищення Boeing малайзійських авіаліній в Донецькій області в 2014 році, включаючи можливість використання відеозв'язку. 

 

7 липня Україна і Нідерланди підписали двосторонню угоду про міжнародне правове співробітництво стосовно злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17. Метою угоди є врегулювання питань, що стосуються або виникають у зв’язку з переслідуванням і засудженням у Нідерландах осіб за злочини, пов’язані зі збиттям літака рейсу МН17.

 

Як повідомлялося, Міжнародна волонтерська група Bellingcat, видання The Insider і інші розслідувачі встановили, що в перекидання в Україні «Бука», який збив малазійський Boeing поблизу Донецька, брав участь офіцер ГРУ РФ Олєґ Владіміровіч Іванніков.

 

Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію відповідальність за збиття малайзійського «Боїнга» на сході України у 2014 році.

 

Крім того, 24 травня Міжнародна слідча група дійшла висновку, що зенітно-ракетний комплекс "Бук", який у 2014 році збив рейс MH17 на Донбасі, належав 53-ій зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії.

 

Пізніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що особи, які винні у збитті Boeing малайзійських авіаліній в Донецькій області в 2014 році, повинні бути притягнуті до відповідальності.

 

25 травня у Держдепартаменті США заявили, що повністю довіряють висновкам міжнародної Спільної слідчої групи щодо катастрофи літака MH17 малайзійських авіаліній.

 

Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.