У листі йдеться, що американські конгресмени публічно назвали Сноудена шпигуном і зрадником і закликали до його покарання, аж до страти, після того, як він передав журналістам секретні документи ЦРУ про програму стеження за інтернет-листуванням і телефонними переговорами.
Фрагмент листа Сноудена
Сноуден зазначив, що, за одним із уже висунутих проти нього у США звинувачень, йому загрожує довічне ув'язнення, і тому звернувся з проханням про надання притулку.
Він підкреслив, що міжнародний прецедент про надання притулку інформатору вже був створений після того, як влада Еквадору надала захист засновнику проекту WikiLeaks Джуліану Ассанжу і дозволила йому ховатися в будівлі еквадорського посольства в Лондоні.
Сноуден в проханні про притулок порівнює свою ситуацію зі справою Бредлі Меннінга, який надав WikiLeaks документи про військові операції Пентагону. Також він стверджує, що не має шансів на справедливий суд в США і побоюється довічного терміну або смертної кари.
Лист Сноудена датований 30 червня, написаний в Москві. Очевидно, в цей момент Сноуден перебував в транзитній зоні аеропорту «Шереметьєво», куди він прибув з Гонконгу вкінці червня. Раніше стало відомо, що влада Нікарагуа, а також Болівії і Венесуели заявила про готовність надати політичний притулок Едварду Сноудену.
Як повідомлялося, Wikileaks на своєму сайті опублікувала список 21 країни, до яких екс-співробітник ЦРУ Едвард Сноуден звертався із проханням про надання політичного притулку.
30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті.
З матеріалів, які він передав ЗМІ, слідувало, що американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.
Крім того, Сноуден надав німецькому виданню Spiegel документ, з якого слідувало, що американські спецслужби прослуховували офіси Європейського Союзу. Члени ЄС звернулися до США з вимогою надати пояснення щодо цих повідомлень. Представник офісу директора нацрозвідки Сполучених Штатів заявив, що його країна готова обговорити таку інформацію.
Десять європейських країн відмовили Сноудену в наданні притулку.