НОВИНИ

США готові обговорити з ЄС інформацію про стеження за офісами Євросоюзу

США мають намір обговорити з Євросоюзом тему розвіддіяльності, проте американські спецслужби збирають лише ту інформацію, що й інші країни. Про це РІА "Новинам" заявив представник офісу директора нацрозвідки США.

"Влада США відповідним чином дасть відповідь Євросоюзу по дипломатичних каналах, а також в рамках діалогу експертів з розвідки, запропонованого Сполученими Штатами кілька тижнів тому. Ми також будемо обговорювати ці питання на двосторонній основі з членами ЄС", - сказав представник директора нацрозвідки.

"Ми не коментуємо публічно деталі можливих дій розвідки, але ми дали ясно зрозуміти, що США збирають розвіддані того ж типу, що й інші країни".

Нагадаємо, на цьому тижні німецьке видання Spiegel повідомило, що АНБ прослуховувало представництва Європейського союзу в Вашингтоні і Нью-Йорку і зламувало їх комп'ютерні мережі. Видання посилається на  секретний документ АНБ,  що знаходиться в розпорядженні екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена.

Документ АНБ, датований 2010 роком, дозволяє зрозуміти, як спецслужба вела стеження за працівниками представництва Європейського союзу в Вашингтоні і в Нью-Йорку.

Також видання зазначало, що дана інформація дає підставу припустити, що саме АНБ стоїть за прослуховуванням телефонних ліній в штаб-квартирі Європейської ради і Ради ЄС у Брюсселі. За даними Spiegel, європейські фахівці з безпеки встановили, що атаки на телефонні лінії ЄС виходили з брюссельського району, де розташована штаб-квартира НАТО, в якій також працювали фахівці АНБ.

Як відомо, 30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті.

З матеріалів, які він передав ЗМІ, слідувало, що американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.