Низка українських політиків будуть присутні під час інавгурації обраного президента США Дональда Трампа. Зокрема, екс-голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі, екс-голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж прилетіли у США на інавгурацію Дональда Трампа, а соь Юлія Тимошенко і деякі місцеві чиновники будуть лише на щорічному молитовному сніданку.
Так, у прес-службі Саакашвілі повідомили, що він буде 20 січня на інавгурації Трампа.
"Він вже там. Тільки 20 січня. Раніше ми були в селах", – повідомили в прес-службі політика.
Читайте також: Невідома складова. Чого Європа очікує від президентства Дональда Трампа
Участь в інавгурації підтвердив нардеп від "Радикальної партії Олега Ляшка" Андрій Артеменко.
"Мене запросили мої колеги конгресмени-республіканці в США саме в ці дні для обговорення розвитку американо-українських відносин і для організації за їх участі декількох зустрічей з ключовими людьми з команди Трампа", – сказав Артеменко, підтвердивши, що також буде на самій інавгурації.
Нардеп від "Опозиційного блоку" Сергій Ківалов вночі 19 січня написав у Facebook, що вилетів до Вашингтона на інавгурацію.
Голова фракції ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко буде на молитовному сніданку, а на саму інавгурацію не приїде, повідомив журналістам депутат від "Батьківщини" Сергій Соболєв. Соболєв зазначив, що на сніданку партію представить Тимошенко та деякі інші депутати. У прес-службі партії не змогли назвати депутатів, які їдуть у США з Тимошенко.
Крым того, на інавгурацію прибув екс-голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.
"Прибув у Вашингтон. Сьогодні провів вже 7 зустрічей з представниками команди Дональда Трампа", – повідомив Маломуж.
У коментарі Радіо Свобода він розповів, що запрошення отримав безкоштовно, адже протягом 12 років підтримує контакт із Республіканською партією США та екс-очільниками американської розвідки.
"Ті, хто приїжджають, якраз хлопці наші, представники, вони, відповідно, вкладають свої кошти. Тому що вони запрошуються як представники або бізнесу, або політикуму. І це йдуть оплати за членство й участь. Усіх розцінок не знаю, залежно в якому секторі – від 10 до 100 тисяч доларів. Так-так, це ті, хто хочуть показати, що вони щось мають", – сказав Маломуж.
17 січня про приліт до Вашингтона з нагоди інавгурації повідомив позафракційний нардеп Борислав Береза.
"Представники Республіканської партії запросили мене на інавгурацію сорок п'ятого Президента США Дональда Трампа. Крім традиційних заходів інавгурації, параду і балу з приводу інавгурації, у мене буде ряд важливих зустрічей. Розумію, що майбутнє України вирішується і за її межами", – зазначив Береза.
Раніше прес-служба "Блоку Петра Порошенка" повідомила, що запрошення на щорічний молитовний сніданок з Трампом отримали глава Кілійської районної організації партії "Солідарність" – БПП" Павло Бойченко та депутат Одеської обласної ради від партії "Солідарність" – БПП" Олег Бабенко. Інформацію щодо участі інших представників БПП у прес-службі не підтвердили.
Як відомо, Дональд Трамп складе 20 січня присягу, щоб стати 45-м президентом Сполучених Штатів Америки.
Щоб на власні очі побачити історичні події 20 січня, до Вашингтона з’їдуться до 900 тисяч американців. Водночас відбудуться і акції протесту різних груп, які незадоволені обранням Трампа.
Нагадаємо, понад півсотні конгресменів від Демократичної партії вирішили цьогоріч церемонію бойкотувати. Політики роблять це на знак підтримки свого колеги Джона Льюїса, який поставив під сумнів легітимність новообраного президента.