З оточення президента США Дональда Трампа щонайменше 16 осіб мали контакти з Росією під час президентської кампанії в 2016 році. Про це повідомляє CNN з посиланням на матеріали судів, публічних заяв і повідомлень у ЗМІ.
Як зазначається, соратники Трампа особисто проводили зустріч з росіянами, дзвонили, переписувалися по електронній пошті і sms-повідомленнями, а також влаштовували відеоконференції.
За даними ЗМІ, серед відповідних осіб був колишній глава передвиборного штабу Трампа Пол Манафорт, його діловий партнер і представник штабу Рік Гейтс, екс-радник з держбезпеки Майкл Флінн і колишній політичний радник Джордж Пападопулос. Водночас у зазначеному списку присутні діти Трампа: Дональд Трамп-молодший, Іванка Трамп й зять Трампа-старшого Джаред Кушнер з його помічником Аві Берковіц.
Також, за інформацією CNN, контакти з Москвою мали екс-радники Картер Пейдж і Роджер Стоун, екс-генпрокурор Джеф Сешнс, член передвиборчої команди Джеффі Гордон, колишній консультант Трампа Майкл Капуто, засновник приватної військової компанії Blackwater Ерік Прінс і бізнес-партнер Трампа Фелікс Сатер.
Крім того, згідно з повідомленням, Манафорт, Кушнер і Трамп-молодший у червні 2016 року проводили зустріч в Trump tower з групою росіян, які, можливо, мали компромат на Хілларі Клінтон. Натомість Гейтс і Манафорт, ймовірно, проводили зустрічі з Костянтіном Килімніком, який, за судовим протоколами, є підозрюваним у зв’язках з розвідкою РФ.
Наголошується, що Сешнс, Пейдж, Флінн і Берковіц кілька разів проводили зустрічі із тодішнім послом РФ в США Сєргєєм Кісляком. Своєю чергою, Стоун ще проводив зустріч, яку допомагав організувати Капуто, з неназваним росіянином у травні 2016 року, який йому пропонував компромат на Клінтон за 2 млн доларів.
Як повідомлялося, 18 вересня 2018 року президент США Дональд Трамп віддав офіційне розпорядження, щоб Міністерство юстиції розсекретило частину документів щодо розслідування втручання РФ в американські вибори.
За даними ЗМІ, комісія спеціального прокурора США Роберта Мюллера, який розслідує втручання Росії в американські вибори та ймовірну змови штабу Дональда Трампа з Москвою, планує надати основні висновки по своєму розслідування після проміжних виборів до Конгресу в листопаді 2018 року.
За даними ЗМІ, колишній радник передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа та лобіст екс-президента України Віктора Януковича Пол Манафорт попередньо дав згоду на угоду зі спецпрокурором Робертом Мюллером. Згодом ЗМІ повідомили, що Пол Манафорт погодився визнати провину за двома пунктами звинувачень, а саме: визнав себе винним у змові проти США та змові з метою перешкоджання правосуддю. Своєю чергою, у Білому домі заявили, що рішення Пола Манафорта визнати себе винним і співпрацювати зі спеціальним прокурором Робертом Мюллером "абсолютно не пов'язано" з Дональдом Трампом. Згодом президент США Дональд Трамп назвав "незаконним" розслідування щодо втручання РФ в американські вибори в 2016 році.
Нагадаємо, 22 серпня колишній адвокат президента США Дональда Трампа Майкл Коен, якого звинувачують в ухиленні від сплати податків, порушеннях пов'язаних з фінансуванням передвиборної кампанії Трампа та шахрайства в банківській сфері, під присягою зізнався, що здійснював фінансові злочини за дорученням тодішнього кандидата на пост глави Білого дому. Своєю чергою, президент США розкритикував свого екс-адвоката Майкла Коена. Крім того, Білий дім повідомив, що заява колишнього адвоката президента США Дональда Трампа Майкла Коена про визнання провини не означає вчинення злочину з боку глави Білого дому.
У січні 2018 року стало відомо, що спецпрокурор планує допитати Трампа через можливе втручання Росії у проведення виборів у США. 24 січня Трамп заявив, що готовий під присягою відповісти на питання Мюллера . У квітні Мюллер допитав щонайменше двох російських олігархів щодо фінансування передвиборної кампанії президента Дональда Трампа росіянами.