"Ми готові (до підписання). Процес підготовки угоди до підписання, щоб воно відбулося якомога скоріше, найпізніше у червні, триває", – заявило джерело.
"Якщо говорити про формат підписання, то він буде таким саме, яким було підписання політичної частини, тобто за участю президентів Європейської комісії, Ради ЄС разом з державами-членами", – додав представник Єврокомісії.
Також, коментуючи питання щодо перебігу обговорення між Брюсселем та Москвою можливих наслідків в економічному аспекті від створення ЗСТ між Україною та ЄС, представник ЄК повідомив: у Єврокомісії готові продовжувати консультації в разі потреби.
"Сторони мали один раунд двосторонніх консультацій робочих груп, заснованих самітом Росія-ЄС, в березні. Ми готові продовжувати консультації", – додав він.
Нагадаємо, Україна і Євросоюз підписали політичну частину Угоди про асоціацію 21 березня на прохання української сторони. ЄС в односторонньому порядку скасувала імпортні мита на українські товари в пакеті загальної допомоги Україні, від чого Київ виграє майже 500 млн євро в рік. Економічна частина угоди включає в себе положення про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі.
29 травня в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця повідомив, що Україна має намір провести консультації з ЄС щодо оперативного підписання Угоди про асоціацію в повному обсязі.
Крім того, 28 травня Петро Порошенко заявив, що вважає за необхідне не зволікати з підписанням економічної частини Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.
7 червня Порошенко висловив сподівання, що економічна частина угоди з Європейським Союзом буде підписана 27 червня.