ЗМІ: експертиза підтвердила, що підписи під листом з поправками “проти Кличка” поставив опозиціонер

1 Листопада 2013, 18:25

У документі зазначається, що експертизу провели на виконання постанови слідчого у кримінальному провадженні щодо можливих фальсифікацій при поданні поправок до Податкового кодексу.

Для експертизи були надані копія листа з поправками, лист з поправками та заява Бриченка.

Експерти мали встановити, чи підписи виконані однією людиною і чи зроблені вони рукою депутата Бриченка.

Також експерти досліджували, чи використовувались при виконанні цих підписів попередня технічна підготовка чи технічні засоби.

Під час проведення експертизи встановили, що підпис під листом із "поправками Кличка" було зроблений рукою, без використання якоїсь техніки чи попередньої підготовки.

Згідно з висновками, підпис ставив саме Ігор Бриченко.

Як відомо, Бринченко підтвердив, що справді ставив підпис на останній сторінці документу з переліком поправок. Водночас, опозиціонер заявляє про підміну кількох аркушів, на яких були додані скандальні поправки.

Нагадаємо, 24 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків.

Опозиція заявила, що таким чином готуються підстави для нереєстрації кандидатом у президенти Віталія Кличка, котрий має право на проживання в Німеччині. Автором скандальних поправок до Податкового кодексу, називали депутата "Батьківщини" Ігоря Бриченка. При цьому він не голосував за цей законопроект в цілому, а згодом взагалі відхрестився від скандальних поправок.

25 жовтня депутат від УДАРу Оксана Продан подала до Генпрокуратури скаргу на фальсифікацію "поправки проти Кличка". 

За її заявою прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.351 (створення штучних перешкод у роботі народних депутатів, надання їм завідомо неправдивої інформації) та за ч. 3 ст.358 (підроблення офіційного документа).

31 жовтня міліція опитала народного депутата від фракції УДАР Оксану Продан у межах розслідування кримінального провадження щодо можливої фальсифікації внесення поправки до Податкового кодексу.