НОВИНИ

Рада змінила Податковий кодекс, щоб не допустити Кличка на вибори президента

Опозиція блокує Верховну Раду у зв’язку з ухваленням змін до Податкового кодексу, згідно з якими в реєстрації кандидатом в президенти може бути відмовлено лідеру УДАРу Віталію Кличку. Про це в мережі Facebook написав представник ВО «Свобода» Олександр Аронець.

«Якщо ви ще не зрозуміли, що відбувається в Раді, чому блокується, поясню. Регіонали, під виглядом економічного закону протягнули норму, згідно з якою Кличку може бути відмовлено в реєстрації кандидатом в президенти. Це внесення змін до Податкового кодексу, а саме : "Пункт 70.1 статті 70 доповнити новим абзацом такого змісту: «Фізична особа, яка є резидентом іноземної країни, тобто не проживає в Україні, може бути взята на облік за місцем реєстрації свого перебування (проживання) на території України», - зазначив Аронець.

«Тобто, оскільки Кличко платив податки у Німеччині, він визнається резидентом іноземної країни, таким чином він не проживав в Україні необхідні для балотування 10 років! І що цікаво, за таку норму проголосував начебто опозиційний, а на ділі провладний депутат Доній», - пише він.

"Підпункт 170.11.1 пункту 170.11 статті 170 доповнити реченням такого змісту: “У випадку, якщо особа має право постійного проживання на території іноземної країни, вона вважається такою, що не проживає в Україні”. Також цим пунктом Кличку фактично закривається можливість балотуватись!" - додав Аронець.

Автором даних поправок є депутат від фракції "Батьківщина" Ігор Бриченко. При цьому він не голосував за прийняття законопроекту вцілому.

Як відомо, сьогодні Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків. Ініціатори законопроекту - Кабінет Міністрів. Його ухвалили 239 депутатів. Проти проголосувало 38, 1 - утримався, а не голосували - 136 депутатів. Зауважимо, що він опозиції за цей закон проголосував депутат від УДАРу Ярослав Дубневич.

Нагадаємо, депутати від опозиції заблокували Верховну Раду. Спочатку йшлося про те, що це зумовило порушення регламенту при ухваленні законопроектів. Рибак оголосив перерву  на 20 хв, а керівників фракцій запросив на нараду.  

Втім, після цього перерву продовжили до 16:00.

Раніше ЗМІ повідомляли, що перешкодою для участі Віталія Кличка у виборах президента може стати звинувачення у порушенні норми, згідно з якою на день виборів кандидат на має проживати в Україні протягом десяти останніх років.  

Навесні цього року, беручи участь у відомому шоу Hard Talk на каналі BBC, Кличко заявив, що живе в Україні останні шість років. Кількома секундами пізніше він додав, що "жив у Німеччині майже 13 років".

Сам Кличко заперечив, що не проживає в Україні 10 років і зазначає, що не бачить юридичних підстав, щоб не допустити його до участі у президентській кампанії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.