З’явилася свіжа інфографіка про вбивства Росією мирних жителів у Сирії

18 Жовтня 2016, 15:50

Сама лише Росія в самій лише Сирії стабільно вбиває в кілька разів більше цивільних, ніж усі інші країни під проводом західної коаліції – сукупно в Сирії та в Іраку, де вони воюють проти ІДІЛ та інших ісламістів, таких як "сирійська аль-Каїда". Про це свідчить інфографіка, зроблена texty.org.ua на основі даних правозахисників.

Зазначається, що в сирійському місті Алеппо тривають неточкові обстріли, від яких гине дедалі більше цивільних – серед них багато дітей. Правозахистинки збирали дані про авіаудари в Сирії та в Іраку та ті жертви, про яких відомо.

Як повідомлялося, зранку 18 жовтня РФ заявила про призупинення авіаударів по Алеппо. Перед цим російські і сирійські військові оголосили, що організують "гуманітарну паузу" у бомбардуваннях Алеппо для виведення мирних жителів. Паузу планують витримати 20 жовтня з 8:00 до 16:00.

У США рішення РФ про "гуманітарну паузу" в Алеппо назвали запізнілим. Організація Об'єднаних Націй заявила, що вітає будь-яку паузу у військових діях в Алеппо. Проте офіційний представник організації Стефан Дюжарик зауважив, що ООН закликали до припинення вогню як мінімум на 48 годин, щоб доставити необхідну гуманітарну допомогу.

Зазначимо, Рада Федерації Росії 12 жовтня схвалила безстрокову воєнну інтервенцію в Сирію.

Нагадаємо, на початку вересня США і Росія домовилися про перемир'я в Сирії, яке протрималося лише тиждень. На тлі запеклих боїв за Алеппо США оголосили про припинення переговорів з Москвою.

Авіація РФ почала бомбардування в Сирії 30 вересня 2015 року. До складу авіаційної групи входять понад 50 літаків і вертольотів, включаючи Су-24М, Су-25 і Су-34. Росію вже неодноразово звинувачували в боротьбі не проти терористів ІДІЛ, як було заявлено, а проти сирійської опозиції.