“Жодної реакції від дипустанов”. На Майдані відбулася ще одна акція пітримки українських політв’язнів

8 Липня 2018, 15:57

Близько 50 людей зібралися в неділю на Майдані Незалежності на підтримку політичних в'язнів, яких утримують на території Російської Федерації. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

 

Учасники акції заявили, що після минулотижневого маршу до посольств організатори не отримали жодної реакції від дипломатичних установ. Тож сьогодні вони повторять свій візит.

 

 

Мітингарі також наголосили, що попрямують до посольства Франції та Німеччини з незмінною вимогою: "Аби Еммануель  Макрон та Ангела Меркель особисто звернулися до президента РФ Владіміра Путіна з вимогою звільнити Олега Сенцова та інших політв'язнів".

 

 

 

"Ми не отримали навіть відписки про те, що посольство взяли наші звернення до уваги, тож сьогодні ми повторимо свій візит з аналогічними вимогами. Аби задекларовані права людини були справді вищими за геополітичний інтерес." – заявили організатори.

 

Окрім цього, учасники акції анонсували великий мітинг у Києві та інших містах України та світу, який відбудеться 13 липня – в День Народження Олега Сенцова

 

Нагадаємо, з 4 липня, біля посольства Німеччини у Києві почалися акції на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова, який голодує у російській в'язниці. 

 

Активісти впродовж кількох днів приходили під посольство з плакатами на підтримку Сенцова. Раніше активісти передали у посольства Німеччини та Франції листи з вимогою до Ангели Меркель та Еммануеля Макрона особисто звернутися до президента РФ Владіміра Путіна з проханням про звільнення політв'язня

 

Як повідомлялося, 25 серпня 2015 року суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі.  14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування, вимагаючи відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та окупованому Криму. Відтоді в Україні та світі проходять постійні акції на підтримку режисера та інших українських політв'язнів.