Рейтинг світових вишів публікується на основі рівня освітніх і дослідницьких програм, цитованості наукових статей, кількості іноземних студентів і фахівців тощо. Рейтинг репутації у професорського складу з 2011 року виведено в окрему публікацію.
Репутаційний рейтинг складається на основі опитувань представників професійного співтовариства. Цього року було опитано 17 тисяч 554 вчених — на 31% більше, ніж торік.
У рейтингу продовжують лідирувати американські виші, їх у сотні 44. На другому місці британські, які порівняно з минулим роком зменшили свою присутність у підсумковій таблиці на два університети і зараз представлені десятьма закладами.
Перша шістка за минулий рік не змінилася. Перше місце у рейтингу займає Гарвардський університет, за ним іде Массачусетський технологічний інститут. Трійку замикає найуспішніший в рейтингу британський університет — Кембриджський. Далі йдуть Стенфордський університет, Каліфорнійський університет у Берклі і Оксфордський університет.
Після Штатів і Британії найбільше представлені у рейтингу Японія і Нідерланди – по п'ять вузів від кожної держави потрапили в сотню.
Університет Токіо потрапив у першу десятку, він на восьмому місці, Кіотський університет замикає двадцятку. У рейтинг потрапили також два китайських ВНЗ, Університет Гонконгу, Національні університети Тайваню і Сінгапуру.
Нагадаємо, що у серпні 2010 року на засіданні громадської гуманітарної ради президент Віктор Янукович поставив завдання, щоб 3-5 університетів України увійшли до числа ВНЗ, визнаних у світі.
А вже в березні 2011-го чиновники Міносвіти заявили, що завдання президента виконано і в міжнародний рейтинг потрапили 5 українських ВНЗ. Однак як з'ясувалося пізніше, насправді ним виявився маловідомий рейтинг з 430 унівеситету за 2009 рік російського агентсва «РейтОР».
Пізніше стало відомо, що Україна не потрапила у так званий Шанхайський рейтинг університетів-2011 (щорічно складається Університетом Цзяотун).