НОВИНИ

Українські виші не потрапили до списку найкращих навчальних закладів світу

В опублікованому світовому рейтингу університетів за 2011 рік, який щорічно складає Університет Цзяотун (відоміший як Шанхайський рейтинг), Гарвард посів перше місце.

Крім того, до першої п'ятірки потрапили ще три американських ВНЗ. Друге місце посів Стенфордський університет, який у 2010 році був третім. Третє місце  Массачусетський технологічний інститут, що не потрапив до п'ятірки в 2010 році. Каліфорнійський університет, що був у 2010 році другим, опустився на четверте місце. Британський Кембридж, як і рік тому, залишився на п'ятому місці.

У першу сотню потрапив російський Moscow State University (77 місце).

Saint Petersburg State University опинився в четвертій сотні. У четверту сотню також потрапили польські University of Warsaw і Jagiellonian University.

Українських вишів у списку з 500 світових навчальних закладів немає.

Нагадаємо, що раніше Міносвіти потрапило в скандал, пов'язаний із зарахуванням українських вишіву сфабрикований світовий рейтинг. На засіданні громадської гуманітарної ради в серпні минулого року Янукович поставив завдання, щоб 3-5 університетів Україні увійшли до ВНЗ, визнаних у світі.

У березні цього року чиновники Міносвіти Україні заявили, що завдання президента виконано і в міжнародний рейтинг потрапило 5 українських вишів. За інформацією незалежного російського рейтингового агентства «РейтОР», в остаточний список із 430 унівеситетів потрапили: Харківський національний університет — 287-289 місце в рейтингу; Національний технічний університет України «Харківський політехнічний інститут» — 356 місце; Донецький національний технічний університет — 409 місце; Донецький національний університет — 421 місце, Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського — 426 місце.

Як виявилося згодом, чиновники Міносвіти послалися на нікому невідомий російський рейтинг за 2009 рік. На сайті компанії «РейтОР» представлено одне дослідження глобального рейтингу вищих навчальних закладів, датоване 2009 роком. І позиції українських ВНЗ, представлені в цьому рейтингу, цілком відповідали позицям, озвученим Міносвіти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.