У Варшаві у скорботних заходах взяли участь українські дипломати та представники української громади у Польщі.
Вони взяли участь у поминальній Службі Божій в православному храмі в районі Воля польської столиці і запалили свічки біля пам'ятника жертвам Голодомору на Вольському кладовищі.
Радник-посланник посольства України в Польщі Владислав Каневський у своїй короткій промові назвав Голодомор в Україні однією з найбільш трагічних сторінок в історії українців, зазначивши, що він забрав життя багатьох мільйонів людей.
"Це як ніби з карти Європи зникли цілі європейські держави, такі як Австрія або Бельгія", – сказав він.
Дипломат назвав збереження історичної пам'яті про загиблих українців моральним обов'язком кожного громадянина України.
Акція "Запали свічку", приурочена до дня пам'яті жертв Голодомору в Україні, пройшла на території посольства України в Молдові.
У церемонії взяли участь дипломати і члени їх сімей, керівники та активісти українських громадських організацій Молдови, представники громадськості і ЗМІ.
У Болгарії на заклик товариства українців "Мати-Україна" вшанувати пам'ять загиблих у 1932 – 1933 роках відгукнулися десятки болгар, а також українців, які живуть у Софії, українських дипломатів.
Вони прийшли в суботу в столичний храм Свята Неділя, де пройшла панахида в пам'ять про жертви Голодомору.Пам'ять жертв Голодомору вшанували також українські товариства у Пловдиві, Русе і Варні.
Серія масових заходів з ушанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні відбулася також у Будапешті та місті Чомор (Угорщина).
У Будапешті, зокрема, учасники акції несли транспарант із написом:"Голод. Геноцид. 1932-1933 рр. Українці пам'ятають – світ визнає".
"Ми, українці, яких доля розкидала по всьому світу, схиляємо голови перед пам'яттю жертв страшного Голодомору, подібного якому за масштабами не зазнав український народ за більш як тисячолітню історію. Висловлюючи щиру вдячність солідарній з нами Угорщині, парламент якої, поділяючи жалобу українців, рівно 9 років тому 24 листопада визнав Голодомор актом геноциду, ми молимось за кращу долю українського народу", – сказала під час церемонії голова Державного самоврядування українців Ярослава Хортяні.
Акції з вшанування жертв голодомору в колишньому СРСР проходять сьогодні і в Росії.
Так, у Москві в Храмі святителя Миколая на Трьох Горах пройде панахида по загиблим під час Голодомору. Участь у цих заходах візьмуть українські дипломати і представники української діаспори Росії.
Крім цього, на Луб’янській площі біля Соловецького каменя відбудеться акція пам'яті жертв Голодомору в колишньому СРСР. Організатором виступає політична партія "Нова Сила".
"Подібна акція, яка проводиться в Росії вперше, стане важливим етапом загальнонаціональної громадянської кампанії "Пам'яті жертв більшовицької диктатури", що проводиться партією "Нова Сила" з серпня цього року", – говориться в повідомленні.
У Санкт-Петербурзі всі прихильники цієї політичної сили сьогодні з 22.30 до 23.00 вимкнуть електричне освітлення у своїх квартирах і виставлять у вікнах по запаленій свічці.
У "Новій Силі" зазначають, що запалена свічка у вікнах будинків є символом того, що сьогодні пам'ятають про всіх людей, які постраждалих від комуністичної тоталітарної тиранії, є символом скорботи і боротьби за свободу.
Наприкінці листопада меморіальні акції, аналогічні московській, зусиллями місцевих організацій "Нової Сили" будуть проведені одночасно в кількох регіонах Росії.
Нагадаємо, о 16:00 в Україні пройшла Загальнонаціональна хвилина мовчання пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Після цього почалася загальнонаціональна акція "Запали свічку пам'яті", під час якої мільйони українців запалюють свічки біля меморіалів Голодомору і у вікнах своїх будинків.
Читайте також: Українська діаспора вшановує жертв Голодомору