НОВИНИ

Береги Збруча з’єднали свічками пам’яті

На межі Тернопільської та Хмельницької областей вшанували пам’ять жертв Голодомору.

Учасники акції запалили лампадки та свічки вздовж моста через ріку Збруч, який з’єднує селище Гусятин Тернопільської області та село Гусятин Хмельницької області.

Голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян розповів: «Я уродженець Хмельниччини і знаю з розповідей старших, як у часи Голодомору жителі Тернопільщини, що територіально входила до іншої держави, всілякими способами передавали через річку Збруч хліб чи якусь поживу для своїх братів з Великої України. Цей символічний міст зі свічок уособлює єдність нашого народу та держави, а також пам’ять про невинно убієнних».

Представники влади двох областей разом із громадськістю пройшли скорботною колоною до пам’ятного хреста, де священики відслужили  поминальну панахиду та освятили місце під встановлення пам’ятного знаку жертвам Голодомору і політичних репресій.

Усіх полеглих від Голодомору вшанували хвилиною мовчання.

26 листопада Україна відзначає День пам'яті жертв голодомору і політичних репресій.

Цьогорічний всеукраїнський громадський меморіальний захід присвячено, зокрема, вшануванню пам’яті дітей, вбитих і ненароджених внаслідок трагічних подій 32-33 років.

О 16:00 пройде загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої мільйони українців запалять свічки біля Меморіалів Голодомору та на вікнах своїх домівок.

Також Світовий конгрес українців організовує заходи у столицях 32 країн. Раніше День пам’яті жертв Голодомору в Україні відзначила Українська громада Франції спільно з Асоціацією колишніх воїнів Французької республіки.

Свої співчуття і спеціальну заяву з нагоди роковин вже висловили США.

Читайте також: Дорога за Збруч

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.