Жадан не вписується у харківську культурну модель Кернеса з матрьошками

20 Травня 2011, 08:15

«З портретами Сталіну на площі Свободи під час параду 9 травня, з матрьошками як символами Євро-2012, з вирубкою лісопарків» – додав письменник.

«Про Схід (України – Ред.)не можна судити за результатами якихось політичних голосувань. Це не відображає повною мірою ситуацію на сході» – переконаний він.

Крім того, Жадан вважає, що влада Донецька та Луганська, намагаючись перешкодити проведенню презентації роману «Ворошиловград», лише спровокувала інтерес до книжки.

«Я не маю жодного підтвердження тому, що влада щось «зірвала», щось забороняла. Але я маю безліч свідчень. Влада Донецька і Луганська зробила дуже велику послугу. Мені і організаторам – зробила надзвичайно велику рекламу», – пояснив Жадан.

Як повідомлялось, на початку квітня у Донецьку і Луганську намагалися зірвати «Донбас-тур» Жадана, під час якого відбувалася презентація нового роману письменника.

Зокрема Луганський український драматичний театр і Донецький національний університет відмовили у наданні своїх залів для презентації роману «Ворошиловград», який став книжкою року 2010 за версією «Бі-бі-сі».