НОВИНИ

Організатори Донбас-туру Жадана заявляють про "політичну цензуру"

Тур письменника Сергія Жадана по містах Донбасу з презентацією книги «Ворошиловград» – під загрозою зриву. Про це Тижню повідомила прес-служба правового центру «Поступ», який є ініціатором заходу.

Так званий «Донбас-тур» Сергія Жадана запланований на 5-7 квітня 2011 року.

Втім, заявляють організатори заходу, Луганський український драматичний театр і Донецький національний університет дали офіційну відмову в наданні своїх залів для презентації роману «Ворошиловград», який став книжкою року 2010 за версією «Бі-бі-сі».

«Адміністрація театру мотивує своє рішення великою кількістю репетицій, запланованих на цей період.Донецький університет пояснює небажання прийняти у своїх стінах видатного поета та прозаїка завантаженістю студентів під час модульного тижня», – йдеться в повідомленні.

Натомість організатори вбачають в таких діях політичну цензуру.

«Зрозуміло, ні репетиції, ні модулі та контрольні не можуть бути істинним приводом для відмови.Підготовка до Донбас-туру Сергія Жадана почалася 2 місяці тому, коли наш відомий земляк був ще в Німеччині. Вже тоді ми провели зустріч з директором театру і досягли усної домовленості про надання приміщення. А за тиждень до приїзду Жадана до Луганська, коли тур був анонсований у ЗМІ, а афіші розклеєні - плани адміністрації різко помінялися. Ці факти лише підтверджують наміри уряду встановити в Україні політичну цензуру», - пояснює організатор туру, прес-офіцер Кампанії проти встановлення цензури в Україні Ярослав Мінкін.

У повідомленні наголошується, що «Донбас-тур»Сергія Жадана – благодійний. Письменник приєднався до Громадської кампанії проти встановлення цензури в Україні, і його виступи будуть проходити на підтримку цієї громадської ініціативи. 

"У зв'язку зі сформованою ситуацією, в Донецьку зустріч відбудеться 5 квітня о 20:00 у CHICAGO music hall, у Луганську шанувальники творчості Жадана зустрінуться з письменником 6 квітня о 18:00 біля центрального входу до Луганського українського драматичного театру, де відбудеться презентація роману «Ворошиловград» і літературна акція протесту", - йдеться у повідомленні.

Сергій Вікторович Жадан - український поет, прозаїк, есеїст, перекладач. З 2000 року віце-президент Асоціації українських письменників. Народився 23 серпня 1974 року в Старобільську Луганської області. Перекладає з німецької, польської, білоруської та російської мов. Організовує культурологічні та мистецькі акції, рок-концерти, виставки, концерти класичної, духовної та нетрадиційної музики, вуличні акції, видавничі проекти, фестивалі. Твори Жадана публікувалися німецькою, англійською, шведською, білоруською, вірменською, литовською, польською, російською, сербською, словенською, угорською, болгарською та хорватською мовами. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.