Зеленський спрямував листа Гройсману щодо дисциплінарної відповідальності Клімкіна

1 Липня 2019, 16:09

Президент Володимир Зеленський 1 липня спрямував прем'єр-міністрові Володимиру Гройсману листа щодо розгляду питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності міністра закордонних справ Павла Клімкіна. Про це інформує сайт глави держави.

 

Так, за словами керівника Офісу президента Андрія Богдана, таке рішення Зеленський ухвалив у зв’язку з тим, що МЗС не поінформувало президента про ноту Міністерства закордонних справ Російської Федерації від 25 червня, яка стосувалася звільнення полонених українських моряків, та ноту-відповідь з українського боку.

 

"Враховуючи, що міністр закордонних справ особисто несе відповідальність за стан справ у дорученій йому сфері, вважаю за необхідне порушити питання про здійснення дисциплінарного провадження стосовно міністра закордонних справ Павла Клімкіна, про результати якого поінформувати", – йдеться у повідомленні Зеленського.

 

Разом з тим, Богдан зауважив, що, відповідно до 102-ї і 106-ї статей Конституції, президент відповідає за міжнародний напрям та визначає зовнішню політику України, а згідно з положенням про Міністерство закордонних справ, міністр закордонних справ зобов’язаний доповідати главі держави про події на зразок ноти МЗС РФ щодо 24 моряків.

 

Глава ОПУ також повідомив, що Зеленський повторно спрямує до парламенту подання про звільнення міністра закордонних справ та інші кадрові питання.

 

Нагадаємо, що 27 червня президент України Володимир Зеленський висловив обурення тим, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін без погодження з ним відповів на ноту МЗС Росії щодо звільнення українських моряків згідно з рішенням Міжнародного Трибуналу ООН з морського права.

 

У відповідь, Клімкін заявив, що його відомство мало повноваження без погоджень із президентом направляти відповідь на ноту Росії щодо суду над полоненими українськими моряками.