НОВИНИ

Зеленський обурився, що МЗС відповіло на ноту Росії стосовно моряків без погодження з ним

Глава держави не розуміє, чому міністр закордонних справ, не порадившись з ним, робить заяви від імені України.

Президент України Володимир Зеленський висловив обурення тим, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін без погодження з ним відповів на ноту МЗС Росії щодо звільнення українських моряків згідно з рішенням Міжнародного Трибуналу ООН з морського права.

 

Про це Зеленський заявив на брифінгу в четвер, 27 червня.

 

"Я, як Президент України, дізнаюсь про наші міжнародні кроки з інтернету, а точніше з "Української правди". Я зараз кажу про ноту, яку ми отримали від Російської Федерації стосовно повернення наших моряків та про ноту у відповідь, яку надіслав МЗС... Я, Президент України, нагадую всім, особливо пану Клімкіну, що в очі не бачив нашу відповідь на ноту РФ. Бо пан Клімкін не вважає за необхідне обговорювати такі питання з Президентом України. А це питання безпеки країни, питання життя наших громадян. Це все є пріоритетом кожного президента, будь-якого, подобається він комусь чи ні. Мені кажуть спеціалісти, помічники та дипломати, що такі дії можуть поставити під загрозу повернення наших моряків", - сказав Зеленський.

 

Також глава держави додав, що не розуміє, чому міністр закордонних справ, не порадившись з ним, робить заяви від імені України, "коли це є компетенцією Президента", і нагадав, що за Конституцією України несе особисту відповідальність за зовнішню політику України. У цьому контексті Зеленський запропонував МЗС публічно пояснити свої журналістам, а він через ЗМІ взнає їхню відповідь.

 

"Я розумію, що таке міжнародне право і як діє МЗС, я розумію, що таке рішення Міжнародного Трибуналу. Але ви знаєте, що вчора був останній день, коли нам повинні були повернути наших моряків. У нас все є - право є, вирок є, моряків немає. І тому я готовий і хочу чіплятися за все, щоб повернути хлопців додому. І найголовніше - я пропоную зараз МЗС, пану міністру направити ноту батькам моряків. Я думаю, їм буде дуже цікаво це почути і прочитати згідно права і згідно всіх законів і віртуозних речей дипломатії", - зазначив він.

 

Як повідомлялось, Міністерство закордонних справ відповіло на ноту Росії, у якій Москва попросила в України "кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства".

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.