Зеленський обговорив із Макроном “нормандський саміт”

15 Листопада 2019, 19:43

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном. Про це повідомляє Офіс президента у Facebook у п’ятницю, 15 листопада.

 

Президент Франції наголосив, що Україна виконала всі необхідні умови для того, щоб саміт у «нормандському форматі» відбувся. Як зазначається, усі сторони узгодили дату – 9 грудня в Парижі.

 

Також, Зеленський поінформував Макрона про актуальну безпекову ситуацію на Донбасі. Своєю чергою Макрон підкреслив, що Україна може й надалі розраховувати на підтримку Франції в усіх питаннях. Сторони також обговорили економічну співпрацю країн і домовилися продовжити діалог під час офіційного візиту Макрона до України.

 

Нагадаємо, 1 жовтня у Страсбурзі Макрон під час виступу на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи повністю підтримав повернення російської делегації до ПАРЄ. За його словами, «російський народ максимально близький до європейського».

 

7 листопада Макрон в інтерв’ю The Economist заявив про «смерть мозку НАТО». Він також повідомив про намір переглянути відносини з Росією, уточнивши, що процес відновлення діалогу з Москвою може зайняти близько десяти років. «Якщо ми хочемо побудувати світ в Європі, відтворити європейську стратегічну автономію, нам потрібно змінити нашу позицію щодо Росії», – сказав Макрон.