НОВИНИ

Макрон з трибуни ПАРЄ повністю підтримав повернення Росії

Французький президент заявив, що нібито росіяни максимально близькі до європейців.

У вівторок, 1 жовтня, у Страсбурзі президент Франції Емманюель Макрон під час виступу на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи повністю підтримав повернення російської делегації до ПАРЄ. Про це повідомила «Європейська правда».

 

«Я повністю підтримую зроблений вибір, щоб Росія залишилась в Раді Європи. Я певен, що російський народ максимально близький до європейського народу», - сказав він, додавши згодом, що «Росія є фундаментально європейською».

 

Він додав, що підтримав це рішення «без наївності», оскільки повернення РФ начебто дозволить вирішити чимало конфліктних питань, зокрема у Придністров’ї, на Кавказі, в Грузії і в Україні.

 

Повернення РФ нібито дозволило «повернутися до нормального функціонування Ради Європи», а без повернення РФ на Європу чекали б «негативні, погані наслідки».

 

Макрон заявив, що без повернення російської делегації громадяни Росії «залишились без можливості звертатись в Європейський суд з прав людини».

 

Нагадаємо, 1 жовтня у Страсбурзькій опері відбудеться церемонія відзначення 70-річчя створення Ради Європи. Урочистості триватимуть на найвищому національному і міжнародному рівні за участі президента Франції Емманюеля Макрона. На церемонію запрошені близько 1200 високих гостей.

 

Сесія ПАРЄ триватиме з 30 вересня по 4 жовтня в Страсбурзі. Українська делегація заявила, що не буде брати участь у її роботі на знак протесту проти повернення до ПАРЄ Росії.

 

Єлизавета Ясько повідомила, що їде на сесію ПАРЄ в якості гості.

 

На підтримку України виступили делегати Грузії. За заявою глави грузинської делегації Тамари Чугошвили, з боку РФ виходять загрози, з якими стикаються Грузія і Україна.

 

Також про бойкот оголосила половина литовської делегації.

 

Крім того, святкування річниці Ради Європи бойкотували і поляки.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.