Зеленський і Лукашенка провели телефонну розмову, у якій обговорили ситуацію на Донбасі

31 Липня 2019, 14:21

Президенти України і Білорусі Володимир Зеленський і Аляксандр Луашенка провели телефонну розмову, під час якої обговорили ситуацію на Донбасі, питання економічної взаємодії, а також домовилися про взаємні візити. Про це у середу, 31 липня, повідомляє прес-служба президента Республіки Білорусь.

 

"Володимир Зеленський докладно розповів Президенту Білорусі про ситуацію на Донбасі і подякував за організацію ефективного переговорного майданчика і в цілому за ту роль, яку відіграє Білорусь у справі врегулювання цього конфлікту", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас Лукашенка запевнив Зеленського, що Мінськ продовжить і надалі докладати всіх зусиль для врегулювання ситуації в регіоні і Україна завжди може розраховувати на Білорусь як країну – прихильницю мирних ініціатив і процесів.

 

Також лідери України та Білорусі обговорили питання економічної взаємодії та торгівлі, зокрема розвиток співпраці у сфері промисловості, сільського господарства. Особливу увагу було приділено перебігу жнив в обох країнах.

 

Ще однією темою розмови стала взаємодія та забезпечення національної безпеки обох країн в енергетичній сфері, зазначили в прес-службі.

Крім того, Зеленський і Лукашенка обмінялися взаємними привітаннями: президент Білорусі привітав українського лідера з успішним проведенням політичних кампаній, а Зеленський, у свою чергу, відзначив блискуче проведення II Європейських ігор у Мінську.

 

Лукашенка також прийняв запрошення відвідати Україну в рамках ІІ Форуму регіонів Білорусі і України, у відповідь запросивши Зеленського відвідати Білорусь "у будь-який час і в будь-якому форматі".

 

"Володимир Зеленський це запрошення із задоволенням прийняв", – йдеться в повідомленні.

 

Раніше президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом.