Зеленський доручив Раді до 1-го грудня скасувати мораторій на продаж землі

2 Вересня 2019, 15:44

Президент Володимир Зеленський розпорядився, щоб уряд підготував, а парламент ухвалив до 1-го грудня законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення та скасував мораторій на продаж землі. Про це глава держави сказав у понеділок, 2 вересня, на зустрічі з очільниками Верховної Ради, уряду і правоохоронних органів.

 

"Пояснити суспільству, що ніхто ні в кого не буде забирати землю. Це дуже важливо. Модель земельної реформи направлена на розвиток українського фермерства і захист інтересів у першу чергу дрібного власника", – заявив Зеленський.

 

Згідно з розпорядженням президента, уряд має розробити та внести на розгляд парламенту законопроект про ринок земель с/г призначення – до 1-го жовтня 2019 року. Відповідальні за це – прем’єр-міністр Олексій Гончарук і міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

 

Своєю чергою, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія та голова комітету з питань аграрної політики та земельної політики Микола Сольський відповідальні за те, щоб Рада прийняла закон про ринок земель і скасувала мораторій на продаж землі до 1-го грудня 2019 року.

 

Також Зеленський доручив наповнити стовідсотковою інформацією про земельні ділянки у державному земельному кадастрі до 1-го січня 2021 року. Відповідальні – Гончарук і Милованов.

 

Як повідомлялося, 8 серпня Володимир Зеленський заявив, що до кінця 2019 року в Україні буде проведене земельна реформа, яка дасть змогу вже у наступному році створити ринок землі на 40 мільйонів гектарів.